Reklama

ASUS wreszcie się otrząsnął. Resizable BAR nadchodzi do płyt producenta

test Asus ROG Maximus XIII Hero, recenzja Asus ROG Maximus XIII Hero, opinia Asus ROG Maximus XIII Hero

Kilka dni temu informowaliśmy, że ASUS cały czas nie zapewnia wsparcia ResizableBAR dla Z390 i Z370, ale najwyraźniej wreszcie się otrząsnął.

Resizable BAR nadchodzi do płyt ASUSa

Ta wiadomość jest dosyć prosta, bo do tej pory byliśmy przekonani, że ASUS zapewni wsparcie Resizable BAR tylko dla płyt Z490 i Z590, zapominając o modelach Z370 i Z390. Teraz jednak firma ujawniła w wiadomości od supportu, że stosowne aktualizacje BIOSu trafią do Z370 i Z390 już w maju (via KitGuru).

Czytaj też: Nowy Samsung Odyssey G9 może być pierwszym z VESA DisplayHDR 2000

EVGA Resizable BAR

Technologia Resizable-BAR Nvidii jest odpowiedzią na Smart Access Memory od AMD i dotyczy zmiany rozmiaru rejestrów adresów bazowych PCI-SIG (BAR) dla kart graficznych GeForce. Ta funkcja pozwala procesorowi widzieć całą pamięć wideo karty graficznej jako jeden adresowalny blok, a nie jako 256 MB bloki.

Czytaj też: Problemy z wyświetlaczem w Redmi Note 10 Pro. Co na to Xiaomi?

To poprawia niektóre rodzaje obciążeń związanych z renderowaniem 3D, więc i wydajność w grach, ale niestety nie wszyscy posiadacze modeli GeForce mogą liczyć na wsparcie tej nowej funkcji. Ta jest tylko dostępna dla kart graficznych z serii GeForce RTX 3000 zarówno w desktopowym, jak i mobilnym wydaniu.