Reklama

Revolut uruchomił funkcję wypłaty bitcoinów

promocja revolut, zakładanie revolut, 15 zł revolut

Revolut idzie z duchem czasu i coraz bardziej kieruje się w stronę obrotu kryptowalutami. Niedawno dodał kolejne cyfrowe waluty, które można kupić za ich pośrednictwem, a tera umożliwia klientom wybór miejsca ich przechowywania. Na razie dotyczy to jedynie bitcoinów i skorzystać mogą z tego klienci z Wielkiej Brytanii.

Revolut obiecuje większą kontrolę nad posiadanymi bitcoinami

Obecnie Revolut obsługuje 21 najpopularniejszych kryptowalut, w tym oczywiście bitcoina. Finetech pozwala na ich zakup, jednak… nie daje możliwości przelania ich na portfel zewnętrzny, więc wszystko trzeba trzymać u nic. I o ile w przypadku reszty kryptowalut ten fakt nadal pozostaje bez zmian, tak jeśli chodzi o bitcoin klienci zyskają nad nim większą kontrolę.

Czytaj też: Twitter Spaces jest już dostępny na iOS i Androidzie

W usłudze pojawi się bowiem możliwość przelewania wirtualnych pieniędzy, a więc po prostu opcja decydowania, co się z nimi dalej stanie. Klienci będą mogli zdecydować, czy chcą zatrzymać je na Revolucie, czy może przesłać do zewnętrznego, prywatnego portfela.

Słuchamy klientów uważnie, a wypłaty kryptowalut były jedną ze szczególnie oczekiwanych funkcji. Zaczynamy stopniowy proces jej udostępnienia. Klienci będą mogli przechowywać swoje krypto w miejscu, które uważają za najbezpieczniejsze – w Revolut, na „gorącym” lub „zimnym” portfelu, lub przelać je na jedną z giełd. To początek listy nowych funkcji krypto, które planujemy uruchomić, by stać się wiodącym usługodawcą na rynku

– mówi Nik Storoński, współzałożyciel i CEO w Revolut.

Czytaj też: realme 8 5G już za kilka dni trafi do polskich sklepów

W pierwszej kolejności z tej opcji skorzystają klienci w Wielkiej Brytanii posiadający pan Metal. Będą oni mogli dodać do Revoluta trzy adresy zewnętrzne. Będzie również obowiązywał dzienny i miesięczny limit wypłat – dziennie 500 funtów, miesięcznie – 1000 funtów. Revolut zaznacza, że dla zwiększenia bezpieczeństwa stosowane będzie w tym wypadku uwierzytelnienie dwuetapowe.

Revolut zaznacza również, że z czasem rozwiązanie trafi również na inne rynki i będzie dostępne w innych płatnych planach, więc nie tylko w Metal. Kiedy to nastąpi? tego jeszcze nie wiemy.