Reklama
aplikuj.pl

Revolut wprowadza nową formę płatności, jednak nie dla wszystkich

Revolut, Revolut kod QR

Do wybranych klientów Revolut trafi nowa forma płatności – za pomocą kodów QR. Kto będzie mógł z niej korzystać?

Revolut – płatność kodem QR dla przedsiębiorców

By umożliwić zachowanie dystansu społecznego Revolut wprowadza nową metodę płatności – kodem QR. To kolejna forma płatności bezgotówkowej z wykorzystaniem telefonów. To płatność online, w której od razu będzie widać, czy transakcja zakończyła się pomyślnie. Będzie ona dostępna dla klientów Revolut Business, więc jedynie dla przedsiębiorców.

Jak działa? Przedsiębiorca wygeneruje kod QR w swojej aplikacji, zaś klient będzie musiał go zeskanować za pomocą aparatu w swoim telefonie. Na telefonie klienta pojawi się prośba, czy zaakceptować płatność za pomocą Visa, Mastercard lub Apple Pay i dopiero po potwierdzeniu zostanie ona sfinalizowana.

Czytaj też: Popularność webinarów w 2020 roku – wzrost liczby spotkań online o prawie 1000 procent
Czytaj też: Uważajcie na fałszywą bramkę płatności PayU!
Czytaj też: Google Chrome ułatwi korzystanie z wielu kart

Po stronie klientów Revolut Business proces wygląda następująco: najpierw trzeba wejść w aplikację Revolut Business i w opcji Prośbę o płatność  wybrać metodę płatności za pomocą kodu QR, potem konieczne jest wybranie waluty, kwoty transakcji i opisu płatności. Potem wyświetli się kod QR, który przedsiębiorca daje klientowi do zeskanowania.

Nowa opcja jest już dostępna dla klientów biznesowych w Polsce, Litwie, Estonii, Węgrzech, Słowenii, Słowacji, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Belgii, Francji, Danii, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Holandii, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji, Bułgarii, Chorwacji, Grecji, Finlandii, Czechach, Norwegii i Luksemburgu. By z niej korzystać konieczna jest aktualizacja na Androidzie czy iOS do wersji 2.28 lub nowszej.