WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Rewolucyjny kontroler MUJA do smartfonów wkrótce trafi na rynek

Nowe doniesienia sugerują, że debiut kontrolera MUJA od Handscape odbędzie się już 30 stycznia. Jego cena w ramach bardzo wczesnej oferty obejmującej 500 egzemplarzy będzie wynosić 49$, 59$ w tej „zwyczajnej wczesnej” i 99$ w normalnych. 

W gamepadzie MUJA drugiej generacji firma Handscape wręcz rewolucjonizuje ten rynek. Mowa jednak o kontrolerach do smartfonów, gdzie typowe pady wymagają przejściówek, zwyczajne nakładki często nie są kompatybilne z grami, a zabawa w mazanie po ekranie nie sprawdza się najlepiej. Nie tylko ze względu na zasłanianie sobie widoku, ale też ograniczeniu do dwóch palców i nieustannie brudzącego się wyświetlacza.

Handscape MUJA rozwiązuje wszystkie te problemy, zapewniając natywną obsługę wielu palców, rozpraszanie ciepła ze smartfona i samego kontrolera, łącząc się ze sprzętem za pośrednictwem Bluetooth. Kontroler przypomina solidne etui, które jednak robi za ekran dotykowy, będący interfejsem gracza. Jest kompatybilny z Androidem oraz systemem iOS i posiada 450 mAh baterię wystarczającą na 36 godzin gry. Najciekawsze jest jednak to, że można kontrolować postać zarówno na głównym ekranie, jak i samym kontrolerze, który ma też dodatkowe przyciski.

Czytaj też: Kontroler konsoli Mad Box kreuje się na najlepszego pada

Źródło: Gizchina