WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Rewolucyjny kontroler MUJA do smartfonów wkrótce trafi na rynek

Rewolucyjny kontroler MUJA do smartfonów wkrótce trafi na rynek

Nowe doniesienia sugerują, że debiut kontrolera MUJA od Handscape odbędzie się już 30 stycznia. Jego cena w ramach bardzo wczesnej oferty obejmującej 500 egzemplarzy będzie wynosić 49$, 59$ w tej „zwyczajnej wczesnej” i 99$ w normalnych. 

W gamepadzie MUJA drugiej generacji firma Handscape wręcz rewolucjonizuje ten rynek. Mowa jednak o kontrolerach do smartfonów, gdzie typowe pady wymagają przejściówek, zwyczajne nakładki często nie są kompatybilne z grami, a zabawa w mazanie po ekranie nie sprawdza się najlepiej. Nie tylko ze względu na zasłanianie sobie widoku, ale też ograniczeniu do dwóch palców i nieustannie brudzącego się wyświetlacza.

Handscape MUJA rozwiązuje wszystkie te problemy, zapewniając natywną obsługę wielu palców, rozpraszanie ciepła ze smartfona i samego kontrolera, łącząc się ze sprzętem za pośrednictwem Bluetooth. Kontroler przypomina solidne etui, które jednak robi za ekran dotykowy, będący interfejsem gracza. Jest kompatybilny z Androidem oraz systemem iOS i posiada 450 mAh baterię wystarczającą na 36 godzin gry. Najciekawsze jest jednak to, że można kontrolować postać zarówno na głównym ekranie, jak i samym kontrolerze, który ma też dodatkowe przyciski.

Czytaj też: Kontroler konsoli Mad Box kreuje się na najlepszego pada

Źródło: Gizchina