Reklama
aplikuj.pl

RIDE 5, raj dla motocyklistów powraca

ride 5

Motocyklowa seria powraca! RIDE 5 będzie jedną z nielicznych gier, które w końcu wychodzą tylko na konsole nowej generacji. Czego się w związku z tym spodziewać?

RIDE 5 otwiera nowy rozdział

Milestone zapowiedziało RIDE 5, nowy rozdział serii symulacji wyścigów jednośladów, która stała się domem dla wirtualnych motocyklistów na całym świecie. To pierwszy tytuł Milestone dostępny tylko na nową generację konsol, który wyjdzie na platformy: PlayStation 5, Xbox Series X|S i PC już 24 sierpnia tego roku.

Po raz pierwszy w serii fani wirtualnych wyścigów będą mogli zagrać w tryb kariery z narratorem, który przedstawi wydarzenia i poprowadzi graczy przez całą podróż. Ranking będzie śledzić postępy w czterech głównych pakietach wyścigów w karierze, obejmujących różne wydarzenia, które należy ukończyć przed odblokowaniem następnego.

Czytaj też: Trine 5 oficjalnie ogłoszone! Powrót do kanapowej przygody

Aby urozmaicić rywalizację, w trybie kariery RIDE 5 pojawi się także 10 rywali o różnych osobowościach i pochodzeniu. Gracze będą musieli ich pokonać, aby dotrzeć na szczyt rankingów. Zestaw wyzwań uzupełnia rozgrywkę do łącznie ponad 200 wydarzeń.

Dostępne w grze wyścigi wytrzymałościowe obsługują teraz funkcje zapisu i przewijania wyścigu w trakcie, zapewniając większą kontrolę i elastyczność podczas sesji gry. Natomiast tryby pojedynczego wyścigu i próby czasowej będą idealne do udoskonalania stylów jazdy, zapoznania się z różnymi kategoriami motocykli i przekraczania granicy osiągów.

Zaawansowana technologia w RIDE 5

Ulepszenia technologiczne w pełni wykorzystają potencjał konsol nowej generacji i konfiguracji komputerów z najwyższej półki, zapewniając nowy, oszałamiający poziom realizmu i realistycznych wrażeń w najbardziej autentycznej i ekscytującej symulacji jazdy w historii.

Po raz pierwszy w serii zespół programistów z Mediolanu wdrożył system dynamicznej pogody, który oblicza w czasie rzeczywistym temperaturę toru i powietrza, aby wygenerować realistyczne zmiany aury podczas wyścigów, dodając strategiczny wymiar rywalizacji.

Czytaj też: PlayStation Plus traci gry! Jakie produkcje opuszczą usługę?

Zmieni się również Sky System, przechodząc z technologii 2D opartej na prawdziwych zdjęciach do chmur wolumetrycznych 3D, aby zapewnić bardziej wciągający efekt wizualny. Teraz gracze mogą zobaczyć, jak chmury zmieniają kształt i wchodzą w interakcje z oświetleniem w zależności od ich gęstości, tworząc zapierające dech w piersiach widoki.

Ulepszenia technologiczne wpłyną także na fizykę motocykla, która została ulepszona pod każdym względem, od interakcji między kierowcą a pojazdem po różne prędkości kąta pochylenia dla każdej kategorii motocykla.

Podzielony ekran i masa opcji dostosowania rozgrywki w RIDE 5

Kultura motocyklowa nie zna granic, a dzięki RIDE 5 miłośnicy jednośladów mogą uwolnić swoją pasję dzięki ulepszonej rozgrywce wieloosobowej. W sieci będzie można dołączyć do poczekalni międzyplatformowej zarówno na konsolach (PlayStation 5 vs Xbox Series X | S), jak i na PC (Steam vs Epic Games Store), a światowe rankingi zachęcą graczy do zostania najlepszym możliwym zawodnikiem.

Wreszcie, na prośbę społeczności, po raz pierwszy od czasu RIDE 2 powraca tryb podzielonego ekranu, dzięki któremu gracze mogą rzucić wyzwanie znajomym w trybie lokalnym.

Jednym z filarów projektu RIDE 5 jest chęć pozwolenia graczom na maksymalną swobodę w przeżywaniu własnej podróży do świata motocykli. Tryb kreacji wyścigów służy temu celowi, ponieważ gracze mogą zostać dyrektorem zawodów i tworzyć nieograniczoną liczbę scenariuszy, dostosowując swoje wyścigi i wrażenia z mistrzostw, wybierając typy motocykli dozwolone w zawodach, dobierając przeciwników AI i tory, tworząc nowe malowania od zera, a nawet decydując o systemie punktacji i reguł.

Wzorzec symulacyjnych gier wyścigowych motocykli nie zawodzi nawet jeśli chodzi o przystępność. Udoskonalony zestaw pomocy ułatwia naukę i pomaga mniej doświadczonym graczom uzyskać pełną kontrolę nad motocyklem dzięki wspomaganym hamulcom, pokonywaniu zakrętów, automatycznemu sterowaniu i przepustnicy, idealnej trajektorii i wielu innym parametrom pozwalającym opanować nawet najtrudniejsze trasy.

Wreszcie, dzięki RIDE 5 gracze będą mogli wyrazić swoją kreatywność dzięki potężnym edytorom dostosowującym motocykle, kombinezony i kaski. Następnie będą mogli dzielić się swoimi dziełami w sieci, także pomiędzy różnymi platformami, aby każdy mógł skorzystać z najpiękniejszych pomysłów.