Reklama

3500 watów mocy zaklęte w elektrycznym rowerze Ristretto 303 FS

Ristretto 303 FS, elektryczny rower Ristretto 303 FS, ebike Ristretto 303 FS

Za taki ebike w Polsce dostalibyście po uszach, ale jeśli o elektrycznym rowerze Ristretto 303 FS wypowiadalibyście się, jak o motorowerze, to problemu by nie było.

W Polsce za motorower uznaje się pojazdy o mocy nie przekraczającej 4000 watów i o prędkości maksymalnej 45 km/h. W te ramy dostępny na Indiegogo w cenie 3099 dolarów Ristretto 303 FS wpisuje się idealnie, łącząc charakter roweru z możliwościami motocykla i opakowując to wszystko w niespotykaną ramę z retro sznytem.

Czytaj też: Aventon Aventure, czyli elektryczny rower na każdą trasę

Wbrew nazwie, która sugeruje włoskie pochodzenie (ristretoo określa bardzo mocne espresso), Ristretto 303 FS pochodzi z Kolorado od startupu o tej samej nazwie. Młoda firma zdecydowała, że wyprodukuje tylko 500 egzemplarzy w 10 różnych wariantach kolorystycznych, które trafią wyłącznie na teren USA. Później sprzedaż detaliczna sama nakreśli ramy produkcyjne, podbijając cenę do prawie 4000$.

Sama kampania udała się i to bardzo, bo Ristretto 303 FS zgarnął podczas niej ponad 430 tysięcy dolarów z wymaganych 40 tysięcy do ruszenia z produkcją i zrealizowania dostaw w październiku bieżącego roku.

Czytaj też: Oto rowerowe powerbanki VanMoof do firmowych eBike

Ristretto 303 FS, czyli ebike, który chciałby być motorowerem

Co więc Ristretto 303 FS oferuje, że zachwycił tak wielu? Pomijając ciekawe połączenie elektrycznego roweru z motocyklem, które zapewniło mu unikalny wygląd, wiele świetności tchnięto w specjalnie zaprojektowany silnik z napędem środkowym CYC o mocy 3500 W. Można nim jeździć w trybie Street Legal, w którym zwiększa siłę pedałowania rowerzysty do prędkości 45 km/h (o całe 20 km/h powyżej prawu dla eBike w Polsce), lub w trybie wyścigowym, w którym maksymalny poziom wynosi 64 km/h.

Zasilanie zapewnia zamontowany w dolnej rurze akumulator litowo-jonowy Panasonic 52 V/17,5 Ah, który ładuje się jakieś pięć, sześć godzin, a w akcji pozwoli przynajmniej na przejechanie 56 km, a maksymalnie na 89 km. Wszystko to opakowane w aluminiową ramę i osprzęt do wspomagania pedałowania, bazujący na 11-biegowym napędzie Shimano.

Czytaj też: Ribble Endurance SL e Hero to jeden z najlżejszych rowerów na świecie

Ważący całe 38 kg Ristretto 303 FS jeździ na 4-calowych oponach Teravail Coronado o wielkości 26-cali, ma do zaoferowania wodoodporny wyświetlacz LCD z Bluetooth, podwójne hydrauliczne hamulce tarczowe TRP, podwójne przednie i tylne światła LED i solidne przednie i tylne zawieszenie Wotefusi z regulowanym napięciem wstępnym, kompresją i odbiciem.