Rivian, czyli obiecujący producent elektrycznych samochodów ponownie z ogromną inwestycją

Rivian, inwestycja w Rivian, inwestycje Rivian, fundusze dla Rivian

Firma Rivian pochwaliła się właśnie swoją najnowszą rundą inwestycji, w której pieniądze producentowi dostarczył głównie Amazon i Ford.

Jest to czwarta runda inwestycyjna Rivian w samym tylko roku 2019, która ponownie zachęciła obie wspomniane firmy do wyłożenia kasy. Sporej kasy, ale coś czujemy, że w zarówno Ford, jak i Amazon, wiedzą, co robią, patrząc po tym, jak obiecująca przyszłość elektrycznych samochodów maluje się, dzięki firmie Rivian.

Tak czy inaczej, producent zyskał właśnie fundusze w wysokości 1,32 miliarda dolarów. Jak skomentował to wydarzenie RJ Scaringe, prezes Rivian:

Ta inwestycja pokazuje zaufanie do naszego zespołu, produktów, technologii i strategii – jesteśmy bardzo podekscytowani, że mamy poparcie tak silnych akcjonariuszy.

Jeśli jeszcze nie poznaliście tajnik firmy Rivian, to zapraszam tutaj. W skrócie jednak mogę powiedzieć tyle, że to taka „raczkująca Tesla”, która planuje pomagać innym producentom na rynku elektrycznych samochodów i nowych technologii motoryzacyjnych.