WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Rivian Mesjaszem na rynku EV. Tym razem pomoże marce Lincoln

Rivian Mesjaszem na rynku EV. Tym razem pomoże marce Lincoln

Należąca do Forda marka Lincoln Motor Company otrzyma wsparcie od firmy Rivian po 500-milionowej inwestycji spółki macierzystej w kwestii rozwoju pierwszego EV.

Rivian będzie współpracować z Lincolnem, aby stworzyć pierwszy na rynek pojazd elektryczny tej marki. Ten wykorzysta platformę elektryczną swojego mentora, ale niestety nie wiemy, kiedy i w jakiej postaci ten nowy EV się pojawi.

Współpraca z Rivianem stanowi kluczowy punkt dla Lincolna, gdy zbliżamy się do przyszłości, która obejmuje pojazdy w pełni elektryczne. Ten pojazd zabierze Quiet Flight w nowe miejsce – zero emisji, bezproblemowe działanie oraz połączona i intuicyjna technologia. Będzie oszałamiający.

Prezes firmy Lincoln Motor Company Joy Falotico

Co ciekawe, już wcześniej krążyły pogłoski o tym, że Rivian będzie pomagał Lincolnowi w pracach właśnie w ramach inwestycji Forda. Opracowywany model jest podobno kompaktowym crossoverem, który miałby pojawić się w połowie 2022 roku.

Lincoln prawdopodobnie stworzy też drugi, większy elektryczny crossover około rok później. Nie ma jeszcze informacji technicznych na temat modelu.