WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Road Togs pomagają tam, gdzie kciuk nie wydala

Czasem nie wiemy, że czegoś potrzebujemy, zanim nie zobaczymy tego na własne oczy albo sprawdzimy to w praktyce. I tak właśnie prezentuje się najnowszy produkt firmy TOGS, która wrzuciła na Kickstartera niejakie Road Togs, czyli następców… Togs.  

Czytaj też: KerVelo przypomina o sobie nietypowym rowerem Low Racer

W skrócie – to podkładki pod kciuka na rower. Nic więcej i nic mniej, i tak jak Togs trzymały nasze kciuki w przypadku prostych kierownic rowerowych, tak Road Togs przytrzymują je w ten sam sposób… ale na kierownicy z „rogami”. Jednak producent nie poszedł po prostu w stronę łatwego zarobku przez typowy recykling pomysłów, a obrał drogę spełniania oczekiwań samych rowerzystów.

Road Togs są banalne w swoim działaniu – montuje się je na kierownicy przez „wsunięcie”, a następnie unieruchomienie za pomocą obejmy ze stali nierdzewnej na kluczu imbusowym. Przyjmują z kolei kształt po prostu niewielkiej podpórki z delikatnym wyprofilowaniem z tworzywa sztucznego. Podobno taki prosty dodatek nie tylko zwiększa komfort, ale też pomaga rowerzystom w kierowaniu na niestabilnym podłożu. Działa oczywiście głównie wtedy, kiedy zdejmą swój tyłek z siedzenia i przyjmą bardziej aerodynamiczną pozycję.

To jednak nie taki tani dodatek, bo na Kickstarterze twórcy wymagają wpłaty 35$ na parę i szacują, że w sprzedaży detalicznej ta wzrośnie do 55$. Wysyłka planowana jest z kolei na sierpień.

Czytaj też: Elektryczne rowery Coleen łączą funkcjonalną wydajność z luksusowym sznytem

Źródło: Kickstarter, New Atlas