WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Roadster Aston Martin Vantage 2021 kabrioletem z najszybciej składającym się dachem

Roadster Aston Martin Vantage 2021 kabrioletem z najszybciej składającym się dachem

Oto i on – wreszcie doczekaliśmy się debiutu modelu Vantage Astona Martina, czyli wyczekiwanego na 2021 rok roadstera, który jest pod pewnym względem rekordowym kabrioletem.

Aston Martin Vantage ma wszystko to, z czym zaczęliśmy utożsamiać samochód sportowy. Czy to niesamowity wygląd, hałaśliwa V8 z podwójnym turbodoładowaniem, eleganckie wnętrze, a tym razem nawet sportową 7-biegową opcję manualnej skrzyni biegów. Wcześniej jednak Vantage nie zapewnia składanego dachu… ale teraz sprawa ma się zupełnie inaczej.

Wraz z debiutem Aston Martin Vantage Roadster, który po raz pierwszy traci nazwę „Volante”, marka rozpoczęła swoje chwalenie się projektem. Zanim jednak to, wróćmy do tego, co w samochodzie najważniejsze, czyli silnika.

Tutaj mowa o 4-litrowym V8 z podwójnym turbodoładowaniem, które wytwarza moc rzędu 503 KM i 685 Niutonometrów momentu obrotowego. Cała ta moc przepływa przez ośmiostopniową automatyczną skrzynię biegów ZF na tylne koła, popychając roadstera Vantage do 96,5 km/h w 3,7 sekundy. Maksymalna prędkość? Już 306 km/h.

Dzięki unikalnemu i lekkiemu mechanizmowi dachowemu „Z-Fold” Vantage Roadster zyskał 60 kilogramów dodatkowej wagi w porównaniu do modelu ze stałym dachem. Co ciekawe, jego mechanizm jest obecnie najszybszy z wszystkich automatów na rynku, bo złożenie dachu zajmuje 6,7 sekundy, a jego podniesienie 6,8 sekundy przy maksymalnej prędkości 50 km/h.

Podczas gdy pozbawione dachowych kuluarów coupe Aston Martin Vantage na 2021 rok kosztuje 146000$ wzwyż, cena zaprezentowanego właśnie modelu zaczyna się od 161000$. Obie wersje są już dostępne w przedsprzedaży, a dostawy Vantage Roadster powinny rozpocząć się w trzecim kwartale 2020 roku.