WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Roadster nowej generacji od Tesli na nowych zdjęciach

Roadster nowej generacji od Tesli nie jest może jakimś rarytasem, bo w obiektywie pojawił się już dwa razy , ale te zdjęcia są zdecydowanie tymi najefektowniejszymi.

Druga generacja elektrycznego roadstera od Tesli została zapowiedziana przez firmę przed rokiem na konferencji. Jej raczej późny (a dokładnie jeszcze niezapowiedziany) debiut na rynku nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem, bo prowadzona przez Elona Muska Tesla praktycznie słynie z wielkich zapowiedzi, nielicząc się specjalnie z czasem. Sprawa ma się podobnie po stronie zapewnień ze strony CEO firmy. Roadster drugiej generacji ma być bowiem “najszybszym samochodem w produkcji masowej”, co jednak potwierdza ujawniona już specyfikacja.

Ten model samochodu ma bowiem zostać wyposażony w elektryczny silnik, który od 0 do 96 km/h (60 mil na godzinę) rozpędzi się w zaledwie 1,9 sekundy. 4,2 sekundy ma mu z kolei zająć rozpędzenie się do 160 km/h, podczas gdy maksymalna prędkość, na jaką ma sobie pozwolić będzie sięgać 402 km/h. Sama bateria obecna na pokładzie również robi wrażenie, bo ma wystarczać na przejechanie aż 1000 km. Właśnie tak – na jednym ładowaniu. Niezmiernie mnie więc ciekawi , jak Tesla rozwiąże problem wagi tak pojemnych ogniw galwanicznych. Teraz jednak możemy śmiało potwierdzić, że pod kątem wyglądu firma naprawdę się postarała:

View this post on Instagram

#tesla #teslaroadster

A post shared by Dom Schulz (@dom_schulz) on

https://www.instagram.com/p/Bpf8yINA181/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/Bpf9LtSAiqk/?utm_source=ig_embed

Zdjęcia wykonano podczas zamkniętego pokazu w ArtCenter College of Design w Los Angeles.

Czytaj też: Hybrydowy Speedtail od McLaren zachwyca futuryzmem

Źródło: BGR