Reklama
aplikuj.pl

Oto jedyny w swoim rodzaju Roadster Tesli

Tesla Roadster, wyjątkowy roadster Tesli, roadster tesli włókno węglowe, roadster z włókna węglowego, unikatowy roadster TEsli

Jak wielu z Was zapewne pamięta, pierwszy samochód Tesli był Roadsterem Lotusa, którego teraz nie można kupić od firmy. Dlatego cacko pokroju tego poniżej jest tak wyjątkowe.

Firma Gruber Motor Company specjalizuje się odszukiwaniu tego typu jedynych w swoim rodzaju samochodów i okazało się, że w swoim garażu posiadają takiego właśnie Roadstera Tesli. Poniżej macie przyjemność zobaczyć tylko jeden tak wydany egzemplarz, bo jako jedyny pyszni się swoim nadwoziem z odsłoniętego włókna węglowego.

Jaki jednak jest jego stan i dlaczego zderzaki nie wykorzystują tego włókna? To pozostaje tajemnicą, którą zapewne poznamy w przyszłości, bo firma obecnie pracuje nad postawieniem samochodu na nogi (poszukuje obecnie zestawu akumulatorów) i nie kwapiła się do bliższego spojrzenia w powyższym materiale.

Czytaj też: Oto odświeżony Lexus LC na 2020 rok

Co ciekawe, odsłonięte włókno węglowe nie jest jedyną niezwykłą cechą tego roadstera. Według Pete’a Grubera, założyciela firmy, ten Roadster Tesli ma również większe hamulce i jako jeden z dwóch został wyposażony w mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Z tyłu z kolei zobaczymy podwójne zaciski hamulcowe, a ostatnim akcentem ekskluzywności w tym EV są zamszowe wstawki na siedzeniach.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News