WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Robot RVR od Sphero powstał po to, aby go programować

Robot RVR od Sphero powstał po to, aby go programować

Firma Sphero, która skupia się na produkcji inteligentnych zabawek, umożliwiających rozwinięcie swoich programistycznych skrzydeł nawet przez najmłodszych, rozpoczęła właśnie zbiórkę na robota RVR. Ten został zaprojektowany tak, aby pełnił rolę istnej piaskownicy dla domorosłych hakerów i hobbystów programowania. 

Zbiórkę na Kickstarterze znajdziecie tutaj i już możecie być pewni, że RVR finalnie trafi do produkcji, ponieważ pułap 150000$ przebito zaledwie po kilku godzinach. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, bo RVR został stworzony głównie z feedbacku, jaki Sphero otrzymało od swoich klientów. Ci byli jednomyślni – chcieli robota, którego zaprogramowaniem zajmą się sami, lepiąc jego system tak, aby radził sobie z różnymi rodzajami powierzchni, reagował na polecenia głosowe, czy służył jako patrol bezpieczeństwa w domu.

RVR współpracuje z aplikacją Edu i w chwilach nudy może po prostu pełnić funkcję zdalnie sterowanego samochodzika. W sumie do tego nadaje się tuż po wyciągnięciu z pudełka, ponieważ jego zachowanie mają określić mu sami nabywcy np. za pośrednictwem języka Scratch. Mam jednak pewność, że Sphero postara się o jakieś predefiniowane ustawienia i algorytmy. RVR może pochwalić się mnóstwem adresowalnych diod LED, zestawem czujników do wykrywania kolorów, światła i podczerwieni, a także magnetometrem, akcelerometrem i żyroskopem.

Jest zasilany przez wymienną baterię, która pozwala na około 2 godzin zabawy na jednym ładowaniu. Całość uzupełniają złącza USB, które mogą posłużyć do odbioru układów, takich jak Raspberry Pi, BBC micro: bit lub Arduino.

Czytaj też: Z mieczem świetlnym Hasbro można trenować jak prawdziwy Jedi

Źródło: NewAtlas, Kickstarter