WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

[Aktualizacja] Rocket League ucieka ze Steama do Epic Games Store – gracze manipulują oceną gry

Rocket League ucieka ze swojego aktualnego sklepu. Wkrótce gra będzie dostępna tylko poprzez Epic Games Store.

[ORYGINALNY WPIS]

Epic znów wywołał spore zamieszanie w branży growej. Producent Fortnite’a obiecał, że już nie będzie podkupował gier tuz przed ich premierą. No cóż, ale o wykupywaniu całych studiów nie było mowy. Psyonix właśnie ogłosiło, że od teraz należy do Epic Games. Oznacza to małe zmiany dla samego Rocket League, ale spore jeśli chodzi o dostępność gry.

Czytaj też: Twórcy Shadow of the Tomb Raider docenieni przez Square Enix – wydawca ładuje w nich grube pieniądze

Według tego co podano – Rocket League dalej będzie rozwijane jak dawniej, a ścisła współpraca z głównymi autorami Unreal Engine (którym notabene też jest Psyonix) pozwoli na sprawniejsze prace w przyszłości. Rocket League znika ponadto ze Steama i od teraz będzie dostępne do kupienia tyko w Epic Games Store. Oczywiście wersja na PlayStation 4 i Xboksa One oraz Nintendo Switch dalej będzie dostępna na każdej z tych konsol.

Co z osobami, które mają kupiony tytuł na platformie Valve? Dalej będą oni mogli uruchamiać grę ze Steama – dla nich nic się nie zmieni. CEO Epic Games cieszy się z przejęcia firmy mówiąc, że Psyonix od zawsze w jakimś stopniu było związane z Epiciem, a od teraz współpraca ta została przypieczętowana nawiązaniem umowy.

Gracze na Steam zareagowali w typowy w takich sytuacjach sposób. Tak prezentują się ostatnie oceny Rocket Legue na Steam.

Ciekawe, czy w tej sytuacji Valve uruchomi swój system, który wyłączy te oceny ze średniej?

[AKTUALIZACJA]

Epic poinformowało, że informacje, które wcześniej pojawiły się w sieci zostały źle zinterpretowane. Rocket League nie znika z oferty Steama. Plany dotyczące przyszłości tej gry na platformie Valve mogą się jednak jeszcze zmienić.

Czytaj też: Halo: Master Chief Collection na PC będzie prawdziwym #PCMasterRace

Źródło: wccftech.com