Twórcy Shadow of the Tomb Raider mogą odetchnąć z ulgą. Square Enix rozwija ich placówkę.

Shadow of the Tomb Raider początkowo nie sprzedawało się zbyt dobrze. Po zmniejszeniu ceny udało się jednak trochę zarobić, a wprowadzenie gry do Xbox Game Pass na pewno podreperowało budżet Square Enix.

Czytaj też: Konsola Mad Box z problemami – możliwe, że sprzęt jednak nie powstanie

Zastanawiałem się co dalej z twórcami gry z Eidos Montreal, którzy po słabych sprzedażach Desu Exa, a teraz Shadow of the Tomba Raider mogli obawiać się najgorszego. Okazuje się jednak, że Square wierzy w dewelopera i wpompował w niego sporą dawkę pieniędzy.

Studio Eidos Montreal otrzyma dodatkowe powierzchnię, na której będzie mogło pracować. Takie rozszerzenie studia pozwoli zatrudnić ponad sto nowych pracowników. W nowej przestrzeni znajdą się technologie pozwalające na fotogrametrię, czyli przekształcanie prawdziwych obiektów na trójwymiarowy model cyfrowy.

Do tego pojawi się pokój do sesji motion-capture, a stara część biur zostanie wyremontowana. Square Enix nie stawia zatem kreski na deweloperach i rozwija ich placówkę. Po co? Nie zapominajmy, że wkrótce powinniśmy poznać więcej informacji o grach z bohaterami Marvela, które tworzone będą międzyinnymi właśnie w Eidos Montreal.

Czytaj też: Nieuzasadniony hejt na Sony za brak gry między-platformowej – deweloperzy Dauntless bronią firmy

Źródło: wccftech.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!