Reklama
aplikuj.pl

Rockstar wyda wysokobudżetową grę na VR!

gta 5 vr, aaa vr

Los rynku VR jest już raczej przesądzony. Ta technologia nigdzie się nie wybiera.

Jeśli ktoś miał wątpliwości co do tego czy kupować VR to raczej w tej chwili powinien polować na nową dostawę tych urządzeń, ponieważ sprzedają się coraz lepiej. Bez tych gogli nie zagracie w takie hity jak Half-Life Alyx czy Iron Man VR. A tutaj okazuje się, że to na pewno nie koniec dużych gier AAA.

Deweloperzy stojący za LA Noire VR szukając nowych pracowników do swojego zespołu zdradzili plany na przyszłość. Okazuje się, że poprzez LinkedIn szukają oni doświadczonych programistów, osób od silnika gry, animatorów czy designerów. Wszystko po to, aby w siódmą rocznicę pracy dla Rockstara mogli oni rozpocząć tworzenie swojego dużego tytułu AAA.

Czytaj też: Aktorka z The Last of Us 2 otrzymuje groźby śmierci

Wysokobudżetowa produkcja ma być przeznaczona na wirtualną rzeczywistość i zostanie ona wydana przez Rockstara. Raczej nie wydaje się, aby Video Games Deluxe otrzymało możliwość stworzenia własnego Grant Theft Auto VR czy Red Dead Redemption VR, ale na pewno z ogromnym budżetem będą mogli stworzyć coś równie dobrego – tylko, że w wersji VR.

Skoro Rockstar ma tak poważne plany wobec wirtualnej rzeczywistości to nie można przekreślać szansa na to, że kiedyś i słynne GTA czy RDR otrzymają swoje tryby przeznaczone na wirtualną rzeczywistość. A może GTA 7 będzie już tylko dostępne poprzez gogle VR?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News