WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Rocznicowy 370Z od Nissana nawiązuje do początków jego wyścigowych przygód

Nissan musiał przygotować coś specjalnego na 2020 rok modelowy, który jest jednocześnie pięćdziesiątą rocznicą wydania samochodu Z. Z myślą o oryginalnym Datsun 240Z, który zadebiutował w Nowym Jorku 50 lat temu, obiecując zarówno zabawę, jak i możliwość poszalenia na torze, stworzył limitowanego 370Z 2020 50th Anniversary Edition. 

Nissan 370Z w 2020 roku będzie oferowany w czterech wersjach wyposażenia, począwszy od modelu podstawowego, przez Sport, Sport Touring i kończąc na Sport Nismo. Specjalna edycja 50-lecia modelu 370Z oparta jest jednak nie na tym najdroższym, a na modelu Sport, który według Nissana reprezentuje „prawdziwego ducha entuzjastów”.

Najbardziej charakterystycznymi elementami 370Z 50th Anniversary Edition są dwa sygnowane paski boczne oraz przeważające na masce i pokrywie pokładu kolory, które akcentują również słupki oraz lusterka boczne. Wyjątkowość modelu dopełnia mały trójkąt na słupku, oddający hołd kształtowi kolumny Datsun 240Z oraz odznaka 50-lecia samochodu i liczne akcenty wnętrza. Zwłaszcza specjalna kierownica owinięta w Alcantarę, grafiki na skórzanych fotelach oraz pojawiające się często logo Z.

Po stronie wydajności możemy liczyć na solidną moc V6 o pojemności 3,7, która wytwarza 332 koni mechanicznych i moment obrotowy rzędu 366 Nm. Jednostkę wyposażono również w technologię zmiennych zaworów i podnoszenia (VVEL), aby zapewnić lepsze dostarczanie powietrza podczas spalania. Sześciobiegowa manualna skrzynia biegów z systemem system SynchroRev Match jest również standardem w 370Z 50th Anniversary Edition, choć istnieje możliwość zamiany na siedmiobiegowy automat.

Model 370Z 50th Anniversary Edition zawiera również aluminiowe zawieszenie z podwójnymi wahaczami i niezależne zawieszenie wielowahaczowe z aluminium z przodu i z tyłu. Dziewiętnastocalowe kute aluminiowe felgi pokryte oponami Bridgestone Potenza S007 są również standardem. Klasa… za którą trzeba będzie zapewne sowicie zapłacić, a same zamówienia ruszą jeszcze w tym roku.

Czytaj też: Geely Geometry A to chińska konkurencja dla Tesla Model 3

Źródło: New Atlas