Rolls-Royce Wraith w tajemniczym wydaniu Kryptos Collection

Rolls-Royce ma już na swoim koncie dwie wyjątkowe kolekcje – Adamas i Luminary, do której dołączyła właśnie kolekcja Kryptos z modelem Wraith w roli głównej.

Rolls-Royce jest jednym z producentów samochodów, którzy oferują swoim klientom najszerszy zakres opcji dostosowywania swoich nowych samochodów (via Motor1). Ten brytyjski producent przenosi nawet tę usługę na wyższy poziom, sprzedając pojazdy w limitowanej edycji i nie inaczej jest z Wraith Kryptos Collection.

Nowa kolekcja Rolls-Royce czerpie inspirację ze sztuki tworzenia i rozwiązywania kodów. Mówiąc dokładniej, projektanci czerpali inspirację z Kryptos Sculpture w Central Intelligence Agency w Stanach Zjednoczonych i opracowali własny szyfr, „szyfrując podróż, którą tylko nieliczni opanują”.

Czytaj też: Przedprodukcyjny Porsche Taycan Cross Turismo uchwycony na drogach

Nic dziwnego, że nieliczni, bo choć nie znamy cen Wraith Krypto, wiemy, że powstanie zaledwie 50 egzemplarzy. Wyjątkowe elementy designu widać zwłaszcza na desce rozdzielczej, której środek obejmuje praktycznie w całości. Stylistyczny dodatek widać też na podsufitce, gdzie dwukolorowy układ gwiazd podkreśla funkcja dynamicznego oświetlenia.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News