Reklama

Przedprodukcyjny Porsche Taycan Cross Turismo uchwycony na drogach

Porsche potwierdziło plany wrzucenia na rynek elektrycznego modelu Taycan Cross Turismo już w zeszłym roku, a teraz coraz częściej natrafiamy na jego prototypy w testach. To z kolei sugeruje zbliżającą się premierę.

Najnowszy film szpiegowski sprowadza się do krótkiego nagrania wykonanego na niemieckiej autostradzie. W tym wydaniu Taycan Cross Turismo dzierży delikatny kamuflaż, ale nie przeszkadza to w podziwianiu nadwozia kombi, jakie przyjęło to wydanie Taycana.

Patrząc na wcześniejsze ujęcia tego modelu, dziwne jest, że Porsche nadal nie chce ujawnić całkowitego paska świateł LED na tyle. Sądzimy jednak, że nie będzie różnił się specjalnie od tego w pierwotnym Taycanie, z którego czerpie pełnymi garściami.

Dzięki temu Cross Turismo wygląda elegancko i po prostu przypomina „wydłużonego” Taycana. Widać to po dłuższym dachu i bardziej okazałej przestrzeni ładunkowej.

Czytaj też: Nowe możliwości BMW X3 M, czyli poprawienie fabryki

Po stronie wydajności nie liczymy na nic nowego, bo zapewne i tak te elektryczne modele otrzymają traktowanie 4S, Turbo oraz Turbo S, w których moc wyjściowa waha się od 530 do 761 KM, a napęd AWD jest standardem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News