Reklama
aplikuj.pl

Rośnie zainteresowanie kredytami na OZE

Odnawialne źródła energii w USA,

Z najnowszych danych udostępnionych przez Santander Consumer Bank wynika, że znacznie wzrosło zainteresowanie kredytami na odnawialne źródła energii.

Zainteresowanie kredytami na OZE rośnie. Polacy coraz bardziej idą w stronę ekologii

Santander Consumer Bank dokonał analizy wewnętrznych danych dotyczących udzielanych kredytów ratalnych w lutym 2021. Wynika z nich, że zainteresowanie kredytami przeznaczonymi na zakup i montaż pomp ciepła i paneli fotowoltaicznych w porównaniu do lutego ubiegłego roku znacząco wzrosła. Wzrost jest ogromny, bo wynosi aż 168 proc. Zaś w styczniu i lutym, w porównaniu do analogicznego okresu z 2020 roku, zanotowano wzrost o przeszło 180 proc.

Patryk Perliński, Dyrektor Departamentu Sprzedaży i Relacji z Klientami Biznesowymi z Santander Consumer Banku mówi:


Polacy są coraz bardziej świadomi pozytywnego wpływu odnawialnych źródeł energii na środowisko, a także na stan Ich domowego budżetu. Dodatkowo, doceniają zalety specjalnego finansowania, udzielanego na zakup sprzętu i infrastruktury OZE, a także samą możliwość rozłożenia zakupu oraz montażu na dogodne raty, których wysokość może być zbliżona do obecnych rachunków za prąd .

Santander Consumer Bank zauważył również, że już w III kwartale 2020 roku widać było znaczący wzrost w kwestii pozyskiwania funduszy na odnawialne źródła energii. Porównując go z takim samym okresem w 2019 roku wzrost wyniósł 785%.

Czytaj też: Papier zamiast plastiku? Tak przyszłość czeka butelki Coca-Coli

Patryk Perliński tłumaczy to zjawisko:

Wzrost zainteresowania ratami EKO na panele fotowoltaiczne i pompy ciepła w tym okresie może być spowodowany m.in. pandemią koronawirusa, która doprowadziła do tego, że wielu z nas, pracując na home-office i spędzając więcej czasu w mieszkaniu, zaczęło zastanawiać się nie tylko nad przeorganizowaniem wspólnej przestrzeni tak, żeby dopasować się do nowych warunków, ale i nad wprowadzeniem dodatkowych, bardziej ekonomicznych i ekologicznych rozwiązań do swojego domu