Reklama
aplikuj.pl

Ukraińcy rozbili rosyjski oddział artyleryjski precyzyjnym ostrzałem

rosyjski oddział artyleryjski

W sieci pojawiło się nagranie, na którym to rosyjska pozycja artylerii z moździerzem 2S9 Nona-S została zneutralizowana przez precyzyjny kontrbateryjny ostrzał ukraińskich żołnierzy. W efekcie Rosjanie zaczęli uciekać w dwóch samochodach, a artyleria wraz z pociskami zaczęła się palić i eksplodowała.

Rosyjski oddział artyleryjski zniszczony precyzyjnym ostrzałem

Z wykorzystaniem 2S9 Nona-S obsługiwanym przez 4-osobową załogę (kierowcę, strzelca, ładowniczego i dowódcę) można prowadzić ogień pośredni i bezpośredni, a także obierać za cel pojazdy opancerzone. Wszystko za sprawą zamontowanego na podwoziu moździerza 120-mm moździerza 2A51 z 1,8-metrową gwintowaną lufą, którego zasięg w trybie pośrednim sięga do 12,8 km, a szybkostrzelność maksymalnie 10 strzałów na minutę.

Czytaj też: Jeszcze lepszy dostęp do DALL-E. To on generuje “coś” praktycznie z niczego

Ogień kontrbateryjny to szczególny rodzaj ostrzału wroga mający miejsce po tym, jak jego stanowisko ogniowe rozpoczęło swoje działania. Nie bez powodu, bo to właśnie w momencie rozpoczęcia ostrzału wróg może zdradzić swoją pozycję, prosząc się wręcz o odwzajemnienie kilku strzałów. To właśnie możecie obejrzeć poniżej na przykładzie nagrania, w którym to kolejna samobieżna artyleria Rosji jest niszczona przez ukraiński ogień kontr bateryjny.