Reklama
aplikuj.pl

Rotofarm zakręci Waszą świeżą zieleniną w kuchni

Rotofarm, ogródek domowy, ogródek Rotofarm, Indiegogo Rotofarm

Na Indiegogo możecie zgarnąć coś, co będzie świetnym dodatkiem w Waszej kuchni – mowa bowiem o ogrodzie Rotofarm do pomieszczeń.

Za Rotofarm odpowiada firma biotechnologiczna Bace z Melbourne, która swój koncept na ten ogródek ujawniła w zeszłym roku. Teraz już projekt jest do wsparcia na Indiegogo i choć już został sfinansowany, każdy z nas może zgarnąć go za około 440 dolców i czekać do października na dostawę.

Rotofarm wygląda jak przeogromna lampa stołowa, która wewnątrz oferuje całe 1,58 metra powierzchni do zagospodarowania dla roślinek. Te sadzi się w nim przez mechanizm na spodzie obudowy, a następnie napełnia zbiornik wodą i składnikami odżywczymi.

Potem wystarczy wpiąć urządzenie do gniazdka, a obudowa zacznie się powoli obracać wokół wbudowanej lampy LED. Dostępne rośliny (oczywiście kompatybilne z Rotofarm) sprowadzają się do sałaty, jarmużu, trawy pszenicznej, mięty, szczypiorku, jadalnych kwiatów… i nie tylko.

Czytaj też: Francuska policja używa dronów do walki z koronawirusem

Hodowcy wewnętrzni mogą monitorować i kontrolować Rotofarm za pomocą aplikacji działającej na smartfonie, gdzie mogą ustawiać fałszywe czasy wschodu i zachodu słońca, przeglądać poziomy wody i składników odżywczych oraz zamawiać więcej materiałów eksploatacyjnych.

Bace donosi, że system zużywa 95 procent mniej wody niż w przypadku upraw w glebie i uważa, że ​​wystarczy poświęcić tym uprawom pięć minut tygodniowo, aby cieszyć się własnym ogródeczkiem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News