WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Royal Version 001 to jeszcze większa, szybsza i bardziej luksusowa motorówka

W najnowszej motorówce firmy Jet Capsule, czyli Royal Version 001 brakuje tylko kominka, zestawu tumblerów i dobrego single-malta na stole. Jest to tak naprawdę ulepszona pod praktycznie wszystkimi kątami wersja poprzedniej motorówki Jet Capsule (tak – motorówka Jet Capsule od firmy Jet Capsule), w której pewnie każdy chciałby przepłynąć się wzdłuż wybrzeża w towarzystwie zachodzącego słońca na horyzoncie. 

Royal Version 001 będzie kosztować przynajmniej 250000 euro, a klienci w zamian za tyle gotówki otrzymają osłoniętą z każdej strony motorówkę z obłym kształtem o długości 7,95 metrów, 3,44 metrów szerokości i 2,3 metrów wysokości. To z kolei przekłada się na całkowitą powierzchnię 18 metrów kwadratowych. Jak na łódkę, wprawdzie wypasioną, ale nadal po prostu łódkę, sporo… nawet pomimo tego, że znalazło się na niej miejsce na łazienkę i barek.

Nie ma w tym jednak nic dziwnego, ponieważ w środku znalazło się miejsce na osiem pasażerów i jednego „kierowcę”. Wykonanie wnętrza jest oczywiście najwyższej klasy, co wskazuje zastosowanie drewna tekowego i pluszowej skóry wysokiej jakości. Ta nie mogła zostać uzupełniona podrzędnym systemem napędowym, dlatego postawiono na dwa silniki wysokoprężne Yanmar o maksymalnej mocy 1040 KM z dodatkowym napędem odrzutowym. To połączenie jest w stanie rozpędzić Royal Version 001 do maksymalnie 113 km/h, ale przy spokojniejszym dryfowaniu za utrzymanie kursu odpowiadają znacznie słabsze silniki Torqeedo.

Obejrzyjcie to cudo w akcji:

Czytaj też: Czym jacht Adonis zasłużył sobie na występ na targach CES?

Źródło: New Atlas