Coraz więcej szczegółów spływa do nas o zapowiedzianym już Star Wars Jedi: Upadły Zakon, który zadebiutuje 15 listopada bieżącego roku. Tym razem informacje czerpiemy z oficjalnej oferty z Microsoft Store, która obiecuje naprawdę wiele. 

Według zamieszczonych tam deklaracji w Star Wars Jedi: Upadły Zakon będziemy obserwować świat z widoku trzeciej osoby, sterując Padawanem, któremu udało się uciec przed czystką na mocy Rozkazu 66. Przydługawy wstęp obiecuje nam też obecność ikonicznych lokacji, broni, wyposażenia oraz postaci, choć nie zabraknie również świeżej krwi. Nasz cel pozostaje przy tym prostu – mamy po prostu przeżyć, poznając tajemnice przeszłej cywilizacji, aby finalnie odbudować Zakon Jedi z ruiny.

Najważniejszymi elementami tej produkcji ma być z kolei wciągająca i podobno rozbudowana walka mieczem świetlny z elementami parowania, atakowania i unikania, w której to będziemy pomagać sobie własną mocą. Podobno wszystko to w schemacie „easy-to-learn hard-to-master”, więc zapowiada się na pewno ciekawie.

Ciekawość budzi jednak najbardziej świat gry, który ma oferować wolność eksploracji… ale z uwzględnieniem przeszkód terenowych, które będziemy w stanie pokonać dopiero po uzyskaniu odpowiedniej mocy. Nie będziemy mieć w tej kwestii jednak zupełnie wolnej ręki, bo zawsze będziemy czuli na plecach oddech inkwizytorów.

Czytaj też: Oto jak powstawały ikoniczne efekty dźwiękowe z filmów Star Wars

Źródło: Microsoft Store

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej