Reklama
aplikuj.pl

Rozgrywka Hogwarts Legacy wygląda fenomenalnie. W końcu coś nowego!

hogwarts legacy

Hogwarts Legacy w końcu zostało zaprezentowane na dłuższym materiale wideo. Tytuł wygląda jak powiew świeżości w branży gier wideo.

Rozgrywka z Hogwarts Legacy

Raczej jestem graczem, któremu nie przeszkadza odgrzewanie kotletów, ale nawet ja mam swoje granice. W ostatnich miesiącach, kiedy udaje mi się być na bieżąco ze wszystkimi nowymi tytułami, nie raz się zawiodłem. Od jakiegoś czasu czekam na tytuł wyróżniający się na tle innych, które przy okazji będzie grywalny, nie będąc tylko szalonym eksperymentem.

Czytaj też: Data premiery Sniper Elite 5! Gracze Xbox zaoszczędzą na grze

Hogwarts Legacy ma szansę spełnić moje oczekiwania, a nawet nie jestem fanem tej marki. Produkcja Avalanche Software (nie mylić z Avalanche Studios od Just Cause) nie będzie kolejną grą w świecie Pottera, w której zwiedzimy tylko Hogwart. Zapowiada się nam duży, otwarty świat, który będziemy swobodnie eksplorować.

Twórcy o Hogwarts Legacy

Deweloperzy gry wiedzą, że tworzenie tej produkcji zajęło im bardzo dużo czasu, a fani mają całą masę pytań. W związku z tym odpowiedzieli już na kilka z nich. Podstawowe pytanie to oczywiście – jakim rodzajem gry jest Hogwarts Legacy. Twórcy tłumaczą, że „Dziedzictwo Hogwartu” (czyżby to był polski tytuł?) to wciągająca gra akcji RPG z otwartym światem osadzona w czarodziejskim świecie XIX wieku, która stawia graczy w centrum ich własnej przygody. Tytuł jest grą dla jednego gracza i nie oferuje rozgrywki online ani w trybie współpracy oraz nie zawiera zakupów w grze i mikropłatności.

Czytaj też: Wymagania Tiny Tina’s Wonderlands ujawnione. Pójdzie Wam!

„Czy gracze będą mogli nawiązywać przyjaźnie w Dziedzictwie Hogwartu?” Okazuje się, że niektórzy uczniowie Hogwartu zostaną naszymi przyjaciółmi. Gdy gracze będą rozwijać te relacje, przyjaciele ze szkoły staną się towarzyszami, którzy będą mogli wspomagać graczy w ich podróży i rozwijaniu umiejętności, a także otwierać się przed nimi, gdy gracze poznają ich historie. W tytule przeniesiemy się poza Hogwart do nowych i znanych miejsc, takich jak Zakazany Las i Wioska Hogsmeade. Dostać się do nich będziemy mogli prawdopodobnie na miotle lub na oswojonych zwierzętach.

Co z Harrym Potterem, Hermioną Granger i Ronem Weasleyem? Tych postaci nie zobaczymy z prostego powodu – Hogwarts Legacy toczy się w XIX wieku, przed okresem oryginalnych historii J.K. Rowling. Gra nie jest nową historią stworzoną przez autorkę książek, ale produkcja ma jej wsparcie.

Tytuł trafi na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S, Nintendo Switch oraz PC pod koniec 2022 roku.