WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Rozmiar Control na dysku kiedyś by przerażał

Rozmiar Control dziś już nie robi wrażenia. Ale na poprzedniej generacji łapalibyśmy się jeszcze za głowę.

Control zadebiutuje już 27 sierpnia. Najnowsze dzieło Remedy zapowiada się naprawdę dobrze, choć niektórzy zwracają uwagę, że gry studia są do siebie podobne pod względem rozgrywki. Ja osobiście cenię sobie ciekawe historie opowiadane przez ich gry, a ta z Control już na zwiastunach wygląda dobrze.

Czytaj też: DayZ zbanowane w Australii przez bzdurny powód

Control jest już możliwe do zakupu. Przedpremierowe zamówienia w cyfrowych sklepach ruszyły, a posiadacze Xboksów poinformowali, że ich konsola umożliwia już rozpoczęcie pobierania gry. Co to oznacza? Że możemy dowiedzieć się ile GB mniej więcej będzie ten tytuł zajmował na dwóch konsolach!

Osoby, które już pobrały tę produkcję informują, ze na Xboksie One gra zajmuje 34,77 GB. Aktualnie nie znamy rozmiaru gry na PlayStation 4 czy PC. W przypadku konsol nie powinno być jednak raczej zbyt dużej różnicy więc spokojnie możemy założyć, że i posiadacze konsoli Sony będą mieli musieli przygotować tyle samo miejsca na dysku.

Rozmiar gry na PC może już trochę odbiegać od konsolowej wartości. Więcej tekstur i na pewno też takie, które są w o wiele wyższej rozdzielczości mogą znacznie podnieść „wielkość” gry na dysku. Dobra wiadomość jest taka, że tytuł udało się ostatnio zoptymalizować, dzięki czemu wymagania Control na PC są mniejsze.

Czytaj też: Edytor map Gears 5 wygląda na proste narzędzie

Źródło: wccftech.com