Reklama
aplikuj.pl

Rozmowy między Messengerem, Instagramem i WhatsAppem coraz bliżej

Już przed rokiem Mark Zuckerberg zapowiadał, że ma w planach umożliwienie prowadzenia rozmów między użytkownikami różnych platform. Wysiłki z tym związane już widać, jak na dłoni.

Wszystko sprowadza się do tego, aby połączyć ze sobą chaty Messengera, Instagrama (w ramach usługi Direct) i WhatsAppa w jedną platformę komunikacyjną. To planowane ujednolicenie ma umożliwić wysyłanie wiadomości pomiędzy tymi usługami nawet z obsługą szyfrowania typu end-to-end.

Jak podało niedawno The Verge, serwis społecznościowy zaczął łączyć Instagrama i Messengera, co jest idealnym potwierdzeniem ruszenia z pracą w tym kierunku. Użytkownicy Instagrama w Stanach Zjednoczonych (nie wiadomo, czy wszyscy, czy wybrani) na iOS i Androidzie może ujrzeć tego typu ekran informujący o „nowym sposobie wysyłania wiadomości na Instagramie”.

Czytaj też: Nadchodzący Mercedes-AMG S63e będzie nie lada bestyjką

Wraz z integracją pojawiają się nowe możliwości chatów, w tym nowe kolory, emoji, odpowiadanie za pomocą machnięcia i właśnie połączony z Facebookiem chat. Potwierdzeniem tego jest zamiana ikonki Direct Messaging na logo Messenger (via NeoWin).

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News