Reklama

Obejrzyjcie rozwój Porsche Boxster i Cayman od narodzin

Porsche Boxster, Porsche Cayman, Porsche 718 ratunek, ratunek dla Porsche 718

Chociaż dla każdego fana Porsche, „Porsche jest tylko jedno” i mowa tutaj o modelu 911, to Boxster i Cayman są dla marki równie cenne.

Porsche Cayman i Boxster są dla 911 niczym młodsi bracia, oferując mniej za mniej i żyjąc w cieniu. Niewielu jednak wie, że te samochody były kluczową częścią sukcesu i przetrwania marki Porsche. Jesteście z kolei ciekawi jak ewoluowały? Poniższy film zabiera nas w tę podróż, dbając o zaspokojenie naszych oczu i uszu (via Motor1).

Porsche Boxster zadebiutował w 1996 roku i zapoczątkował nową erę dla marki Porsche. Ten chłodzony wodą kabriolet został zbudowany, aby oddać hołd klasycznemu modelowi 356 Roadster z lat 60. XX wieku i oferował kierowcom precyzyjny układ kierowniczy.

Oryginalny Boxster, napędzany 2,5-litrowym silnikiem typu bokser z sześcioma cylindrami, nie był szybkim samochodem, ale świetną platformą do lepszych osiągów w przyszłości.

Z czasem Boxster powiększył się i zwiększył swoje możliwości, a w 2006 roku narodził się Cayman. Cayman był wersją Boxster w wersji coupe i pozwalał Porsche zaspokoić jeszcze większą liczbę klientów dzięki tej samej platformie.

Czytaj też: Ford Mustang: ikona motoryzacji i popkultury

Dzisiaj Boxster i Cayman nadal rosną i ewoluują, tworząc w ofercie Porsche coś unikalnego.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News