WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

RPG Wiedźmin doczekało się darmowego wydania Easy Mode

Z pewnością wejście do świata papierowych RPG nie jest takie proste, jak zabawa przed ekranem w zaciszu domowym, ale każdy, kto tego spróbował, wie, jak wiele rozrywki może dostarczyć ta nisza. Zwłaszcza w tym uwielbianym uniwersum, do których zapewne zaliczacie Wiedźmina.

Czytaj też: Cosplayerka z karabinem paradowała po publicznej plaży

Marka Wiedźmin stworzona przez naszą rodzimą legendę, Andrzeja Sapkowskiego przeżywa właśnie swój rozkwit. Chociaż pełnoprawna gra AAA ma już na karku swoje lata, to niedawno nie tylko otrzymaliśmy papierowe RPG (w sumie drugie z kolei, bo pierwszym była Gra Wyobraźni), a wielkimi krokami zbliża się do nas oficjalny serial Wiedźmin od Netflixa.

RPG Wiedźmin doczekało się darmowego wydania Easy Mode

Jeśli więc chcielibyście się zanurzyć w świecie Wiedźmina w ramach nowego medium, to za darmo pobierzecie już The Witcher RPG Easy Mode. Jak słusznie myślicie, to okrojona wersja podręcznika, która na 32 stronach wykłada najważniejsze, choć uproszczone zasady gry, oferuje sześć predefiniowanych postaci i opisuje początkowy scenariusz. Największy problem? Po pierwszej przygodzie możecie od razu sięgnąć po portfel za oryginał, który zupełnie, jak Easy Mode jest dostępny wyłącznie w języku angielskim.

Obecnie spolszczeniem papierowego RPG Wiedźmin zajmuje się wydawnictwo Copernicus i jeśli nie po drodze Wam z obcym językiem, to zapewniam, że również dostępna za darmo edycja startowa powinna spełnić Wasze oczekiwania.

Czytaj też: Miecze Geralta w serialu Wiedźmin są już wielką tajemnicą

Źródło: DriveThruRPG