Reklama
aplikuj.pl

Karty RTX 3000 AORUS XTREME Waterforce, czyli chłodzone wodą bestyjki Gigabyte

RTX 3000 AORUS XTREME Waterforce Gigabyte

Gigabyte ujawnił właśnie jedne z najwydajniejszych kart graficznych GeForce RTX 3090 i RTX 3080, jakich doczeka się rynek. Mowa bowiem o chłodnych cieczą modelach AORUS XTREME Waterforce.

Karty Gigabyte RTX 3000 AORUS XTREME Waterforce

Mowa dokładnie o czterech modelach, bo podczas gdy AORUS GeForce RTX 3090 XTREME Waterforce oraz AORUS GeForce RTX 3080 XTREME Waterforce są przeznaczone „dla wszystkich”, ich wersje WB zostały stworzone dla tych, którzy chcą zabawić się we własny system chłodzenia cieczą, a nie AIO. wszystko to razem z 4-letnią gwarancją.

Czytaj też: Pojawiły się wyniki wydajności Intel Rocket Lake-S
Czytaj też: AMD prezentuje kolejne testy RX 6900 XT i RX 6800 XT
Czytaj też: Manli prezentuje nową kartę RTX 3070

Chłodzona cieczą karta RTX 3090 i RTX 3080 AORUS XTREME Waterforce, to bezkompromisowy poziom kultury pracy, niskich temperatur i tym samym szalenie wysokiej wydajności. Oczywiście możecie też liczyć na zaawansowany system podświetlenia RGB, jak również bogaty zestaw wyjść wideo (3xHDMI, 3xDisplayPort).

Za chłodzenie karty odpowiada rozbudowany blok wodny z bezpośrednim stykiem ze rdzeniem graficzny, pamięciami GDDR6X oraz sekcją zasilania, w którym znajdują się ciepłowody i komora parowa. System obiegu wody trafia z kolei do 240 mm radiatora z dwoma wentylatorami o podwójnych łożyskach.

Czytaj też: Kiedy Samsung zaprezentuje Exynos 1080?
Czytaj też: Facebook – tryb ciemny na Androidzie. W końcu!
Czytaj też: Koniec Endomondo. Po 13 latach aplikacja zniknie z rynku

Świetną pracę Gigabyte potwierdza flagowiec serii, RTX 3090 XTREME Waterforce, którego taktowanie rdzenia z 1695 MHz wzrosło do 1860 MHz, a to jedynie początek zabawy z podkręcaniem

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News