Reklama

Facebook – tryb ciemny na Androidzie. W końcu!

facebook tryb ciemny, facebook, apple

Facebook rozpoczął otwarte testy nowej opcji, która w końcu trafi do użytkowników Androida. Chodzi o dostępny od jakiegoś czasu dla osób korzystających z PC i iOS tryb ciemny. Informacja o tym pojawiła się na Twitterze wraz z filmikiem przedstawiającym wygląd i działanie Facebooka w wydaniu ciemnym.

Facebook – tryb ciemny dla Androida w otwartych testach

Do otwartych testów trafił długo oczekiwany tryb ciemny Facebooka na Androidzie. Jest to długo wyczekiwana przez użytkowników opcja. Film przedstawiający wygląd i działanie udostępniła na Twitterze Jane Manchun Wong. Do tego w poście znajdziemy informację, że testy są publiczne, więc być może ktoś z Was już może z nowego trybu skorzystać.

Czytaj też: Google testuje porównywarkę aplikacji w Google Play
Czytaj też: SmartThings Find pomoże znaleźć zgubione urządzenie Galaxy
Czytaj też: W Chrome pojawi się opcja wykonania przewijanego zrzutu ekranu

Jak widzicie na filmiku nowy tryb bazuje na ciemnych szarościach, dzięki czemu zarówno na ekranach LCD czy OLED kolory prezentują się dużo lepiej. Dodatkowo w przypadku ekranów składających się z diod organicznych szarości taki tryb znacznie wpłynie na ograniczenie zużycia baterii. A to bardzo istotne, bo jak wiadomo na Facebooku spędza się naprawdę dużo czasu, zwłaszcza wieczorami i nocą. tryb ciemny nie tylko pozwoli nam zadbać o oczy, ale również sprawi, że smartfon nie będzie się aż tak szybko wyładowywał.

https://twitter.com/wongmjane/status/1322116035986808832

Pamiętajcie jednak, że są to na razie nadal beta testy, a czy Facebook nas do nich zaprosił możemy sprawdzić w ustawieniach aplikacji. Dziwi jedynie fakt, że tryb ciemny pojawia się w aplikacji głównej Facebooka na Androidzie tak późno, w końcu już od 2018 roku możemy na Messengerze korzystać z tego trybu, podobnie jak w WhatsAppie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News