WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Tak prądożernego RTX 3090 jeszcze nie było, czyli GameRock OC od Palit

Firma Palit ujawniła właśnie swoje nowe modele kart graficznych GameRock dla GeForce RTX 3070, RTX 3080 i RTX 3090. Zaskakuje w nich nie tylko wygląd, ale też TDP.

Karty z serii GameRock, to ewidentnie przykłady modeli, które albo pokochacie, albo znienawidzicie, choć osobiście widzę w tym kryształowym wykończeniu, które rozświetli się mocą RGB, spory potencjał w myśl ekstrawaganckich zestawów.

Zostawmy jednak wygląd z boku. Wszystkie karty GameRock od Palita sprowadzają się do tego samego designu, zajmując 2,7 slotów PCIe i posiadają trzy wentylatory do chłodzenia. Jednak tam gdzie RTX 3090 i RTX 3080 zasilają dwa 8-pinowe złącza, RTX 3070 zadowala się już tylko dwoma.

Zdecydowanie najciekawszym w tych kartach jest jednak poziom podkręcenia. Tak się bowiem składa, że RTX 3090 GameRock OC dzierży wskaźnik TDP na poziomie 420 W, czyli 70 W ponad podstawową specyfikacją.

Czytaj też: Xiaomi może szykować szybkie monitory dla graczy

Z pozostałymi RTXami nie jest gorzej, bo zaliczają wzrost o 50 W – kolejno 370 i 270 W dla RTX 3080 GameRock OC i RTX 3070 GameRock OC. Pod względem funkcji ta karta oferuje podwójny BIOS, podświetlenie aRGB „Angel”, wytłaczany radiator i backplate ze stopu aluminium. Szkoda, że Palit nie postarał się o technologię „fan-stop”.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News