Reklama
aplikuj.pl

RTX 4090 i Uncharted 4 w 8K/60fps

uncharted 4

Nowa karta graficzna NVIDII po raz kolejny pokazuje, że nie ma sobie równych. RTX 4090 został przetestowany w Uncharted 4, ale testy w 4K to było za mało.

RTX 4090 z Uncharted 4

Uncharted 4 ma już swoje lata, ale gra dzięki niesamowitej pracy Naughty Dog do dziś prezentuje się zniewalająco. Niedawna premiera produkcji na komputerach, pozwala jeszcze bardziej ulepszać grę oraz sprawdzać, jak tytuł oryginalnie optymalizowany pod PlayStation 4 z 2013 roku zadziała na nowiutkim sprzęcie.

Czytaj też: God of War Rangarok gwoździem do trumny PS4?

Testami gry zajęło się Digital Dreams znane z podkręcania oprawy graficznej gier oraz uruchamiania ich na topowych podzespołach. Jak sami powyżej widzicie – Uncharted 4 działa w więcej, niż 60 klatek na sekundę. Jeśli jednak się nie przyjrzeliście, to zwracam Waszą uwagę, że gra nie jest włączona w FullHD, 1440p czy 4K. Uncharted 4 działa w 60 klatkach na RTX 4090 przy rozdzielczości… 8K.

Jakby tego było mało – tytuł jest zmodowany, a oprawa graficzna poprawiona w stosunku do oryginalnej pecetowej wersji, którą stworzyło studio Iron Galaxy. Jeśli zastanawiacie się, czy Uncharted 4 pójdzie na Waszym komputerze to śpieszę z informacją, że do włączenia gry wystarczy nawet GeForce GTX 960 w 4GB wersji.