WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Ruggdzz, czyli surowy elektryczny SUV od Volkswagena

Według serwisu Autocar w 2023 roku Volkswagen zaskoczy swoich klientów niecodziennym projektem elektrycznego SUVa o nazwie Ruggdzz.

Plotki o kanciastym, surowym SUVie Volkswagena wirują w Internecie od ponad roku. Co jednak ważniejsze, te nie ustały, co potwierdził wspomniany serwis mówiąc, że model jest obecnie rozwijany w ramach rodziny pojazdów elektrycznych „ID”. Autocar twierdzi, że ten pojazd elektryczny jest znany w VW jako „Ruggdzz”, a jego debiut rynkowy wyznaczono na 2023 rok.

Dalej brytyjski magazyn twierdzi, że elektryczny SUV znajduje się obecnie we wstępnej fazie rozwoju, więc wiele może się zmienić od chwili obecnej do wprowadzenia na rynek, który nie został jeszcze potwierdzony. W raporcie wspomniano, że VW konstruuje dwie wersje Ruggdzza, jedną o długości 4,6 metra z pięcioma siedzeniami i wersję rozciągniętą, która pomieściłaby trzeci rząd.

Autocar twierdzi, że osoby z wczesnym dostępem do projektu pojazdu opisały tego nowego SUVa, jako posiadającego „wyraźnie skrzynkowy profil” z „urwistym przednim końcem z kratką o pełnej szerokości z prostokątnymi reflektorami, prawie poziomą maską, pionową przednią szybą, prawie płaska linia dachu i czyste boki.”

Raport wspomina, że ​​„odbiega radykalnie” od nadchodzącego ID.4 i mówi, że projekt ma specjalny słupek C ze szklanym panelem, aby wyglądał półprzezroczysto. Jeżdżąc na platformie MEB, która zadebiutowała w ubiegłym roku elektrycznym włazem ID.3, nowy Ruggdzz ma oferować napęd na wszystkie koła z podwójnymi silnikami elektrycznymi.