Reklama

Rusza Profil Zaufany 80+ dla seniorów. Czym się różni od zwykłego?

Dziś ruszyła nowa usługa – Profil Zaufany 80+, który zostanie dostosowany do obsługi przez seniorów. Ma on ułatwić im zapisanie się na szczepienia na COVID-19.

Profil Zaufany 80+

Rząd postanowił ułatwić seniorom możliwość zapisania się na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Normalnie można to zrobić przez internet za pomocą Profilu Zaufanego, jednak dla osób starszych może on być nie do końca łatwy w obsłudze. Stąd pomysł na Profil Zaufany 80+. Jak sama nazwa wskazuje przeznaczony on jest dla osób, które ukończyły 80 lat. Jest to również profil tymczasowy, a jego ważność wynosi 3 miesiące od momentu założenia. Dla ułatwienia do założenia takiego Profilu Zaufania nie trzeba ani udawać się do stacjonarnego punktu potwierdzającego, ani nawet posiadać bankowości internetowej.

Czytaj też: TikTok zmieni niektóre konta na prywatne
Czytaj też: Aplikacja mObywatel coraz popularniejsza. Korzysta z niej 2 mln Polaków
Czytaj też: Uber Eats – zapłać BLIKIEM a otrzymasz darmową dostawę

Konieczny jest tylko ważny dokument tożsamości – dowód lub paszport, a także urządzenie oferujące dostęp do sieci i posiadające kamerę a także mikrofon. Podczas zakładania konta umawiamy się na rozmowę z urzędnikiem, samemu wymyślamy nazwę profilu i hasło, a także wpisujemy nasze dane. Po akceptacji wniosku dostajemy jeszcze SMS z kodem, którym potwierdzimy jego wysłanie.

Profil Zaufany 80+ ma pomóc seniorom w zapisaniu się na szczepienia, a jak zapowiada minister Marek Zagórski, dla seniorów przewidziana jest specjalna grupa przeszkolonych urzędników, którzy pomogą osobom w starszym wieku. Bedą oni obsługiwać jedynie seniorów, a wideorozmowy będą prowadzone w godzinach 8:00 – 20:00. Z uwagi na podeszły wiek interesantów na każdą z rozmów przewidziano pół godziny, by można było spokojnie i dokładnie wszystko wyjaśnić.