Niedawno przyznano pozwolenie na budowę nowego biura do zarządzaniem transportu kontenerów w Londynie w Wielkiej Brytanii. Zakładając, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, ten wzniesie się na 26 metrów, co zagwarantuje mu tytuł największego budynku o tego typu przeznaczeniu na całym świecie. 

Czytaj też: Tego typu graffiti potrzebuje każde miasto

Ten prefabrykowany obecnie projekt nosi nazwę 118 VR i będzie się mieścić w Vallance Road we wschodnim Londynie. To obszar podlegający przebudowie, który został osławiony przez słynnych gangsterów Kray Twins, który mieli tam przesiadywać w przeszłości. Budynek biurowy wzniesie się na dziewięć pięter i zostanie zwieńczony panelem słonecznym, który zmniejszy ilość energii elektrycznej pobieranej z sieci.

Patalab Architecture dąży do zachowania przemysłowego wyglądu kontenerów, czyli po prostu wielkiemu prostokątnemu klocowi, ale projekt zostanie nieco „zmiękczony” przez liczne przeszklenia, balkoniki oraz stosowne wykończenie. Ściany wewnętrzne zostaną bowiem wyłożone metalem falistym, zachowując industrialny, surowy wnętrz wygląd, a sama struktura zostanie oparta na kontenerach, które zostaną ułożone jeden na drugim i finalnie będą wzmocnione stalową ramą.

Czytaj też: W tych architektonicznych projektach to rowerzyści są najważniejsi

Źródło: New Atlas

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej