Firma Bicycle Architecture Biennale obrała sobie za cel tworzenie fenomenalnych projektów architektonicznych, które mają za zadanie nie tylko ułatwić życie rowerzystom, ale też cieszyć oko wszystkich przechodniów. Na swoim koncie mają już osiemnaście projektów, ale my dziś skupimy się na dokładnie trzech. Tych najciekawszych i najbardziej imponujących, które (mamy nadzieję) spodobają się Wam. 

Czytaj też: HTC Vive i Luwr zapraszają na niesamowitą wystawę prac Leonardo Da Vinci

A wśród nich ukończona Xiamen Bicycle Skyway, która pozwala rowerzystom swobodnie podróżować po dedykowanej 8-kilometrowej zamkniętej ścieżce nad ruchliwymi ulicami miasta poniżej. Łącząc pięć głównych dzielnic mieszkaniowych i trzy centra biznesowe, Xiamen Bicycle Skyway jest pierwszą podwieszoną ścieżką rowerową w Chinach i najdłuższą drogą rowerową na świecie:

Równie przyciągająca wzrok i może nawet bardziej pomysłowa jest jazda rowerem przez wodę, ścieżka rowerowa o długości 200 metrów, która przecina staw w ramach większej sieci tras w Limberg w Belgii. Pozornie zanurzony odcinek betonowej drogi rowerowej sprowadza powierzchnię wody do poziomu oczu po obu stronach.

Nieco bardziej praktycznym projektem jest z kolei ten trzypiętrowy garaż rowerowy zbudowany dla dworca centralnego w Utrechcie przez Ector Hoogstad Architecten. Opisywany jako największy garaż rowerowy na świecie z miejscem na ponad 12000 rowerów, obiekt umożliwia dotarcie do miejsca parkingowego, z łagodnie opadającymi rampami łączącymi różne poziomy.

Czytaj też: Multikino wciska reklamy pod pretekstem ochrony danych osobowych

Źródło: New Atlas, Zdjęcia: BYCS

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej