WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Ryzen 9 3950X nawet na płytach A320 Biostara

Kwestia wstecznej kompatybilności procesorów Ryzen była dla AMD ogromną kartą przetargową, która jednak zaczęła niknąć przy premierze trzeciej generacji przez modele płyt głównych, w których sekcje zasilania były niezbyt wydajne. Biostar zdaje się jednak na to nie zważać.

W ciekawej ofensywie producent płyt głównych BIOSTAR ujawnił, że rozszerzy obsługę nadchodzącego 16-rdzeniowego Ryzen 9 3950X nawet na najtańsze płyty główne oparte na podstawowym chipsecie A320 AMD.

Przypomnijmy, że mówimy tutaj o parowaniu płyty głównej za jakieś 300 złotych z procesorem, który będzie kosztował jakieś 3000 złotych i oferował rekordową liczbą rdzeni w segmencie konsumenckich CPU.

Obsługa procesora zostanie dodana poprzez aktualizację oprogramowania układowego UEFI, która wkrótce powinna zostać opublikowana na stronie internetowej firmy i do pobrania z sekcji pomocy technicznej na stronie produktu każdej płyty głównej.

Lista płyt głównych BIOSTAR dla tego procesora-potwora obejmuje prawie cały asortyment płyt głównych AM4 z gniazdami, obejmujący chipsety A320, B350, X370, B450, X470 i X570. Rzecznik BIOSTAR potwierdził, że nie była to literówka na stronie internetowej firmy.

ŹRÓDŁO: TechPowerUp