WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Rzadki Model Zero Tesli może mieć coś wspólnego z elektrycznym pickupem

Czy słyszeliście o tajemniczym Modelu Zero Tesli? Jeśli nie, to nic dziwnego – naprawdę rzadko występuje w świetle reflektorów, ale teraz… teraz jego pojawienie się może mieć coś do przekazania.

Przyjrzyjcie się powyższemu zdjęciu i spróbujcie się zastanowić, czym Model Zero może tak naprawdę być. Oczywiście elektrycznym samochodem – to jasne, ale jego wygląd bezpośrednio wskazuje na miejski charakter, który w terenie byłby nie do przyjęcia.

Potwierdza to zresztą jego opis:

Samochód, który spada poniżej Modelu 3, ma na celu uczynić elektryczny styl życia dostępnym dla wszystkich. Model Zero umacnia wizerunek marki na rynku podstawowym i otwiera drzwi do zrównoważonych dojazdów do pracy prawie każdemu, kto chce nabyć nowy samochód.

Oczywiście samochód nigdy nie wszedł do produkcji, choć byłby naprawdę ciekawy pod kątem wyceny, ale ważne jest to, że przy jego projekcie pracował Sahm Jafari, który został zatrudniony przez Teslę po ukończeniu studiów w Art Center College of Design w Kalifornii. Teraz z kolei mówi się, że ma sporo wspólnego z samochodem dostawczym Tesli w stylu pickupa, choć raczej nie zajmie się nim w pojedynkę.

Ale jeśli założymy, że Jafari jest liderem w projektowaniu elektrycznego pickupa Tesli, to spodziewaj się w nim ewidentnej inspiracji z Modelu Zero. Nie żeby poniżej można było wychwycić podobieństwa (ta grafika jest zwiastunem od Muska).

Model Zero Tesli, Tesla Model Zero, tajemnica Modelu Zero,  pickup Tesli z Modelu Zero
ŹRÓDŁO: Insideevs