WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Jak Mercedes sprawił, że jego samochód F1 2020 stał się jeszcze szybszy?

W ubiegłym roku Mercedes bez problemu pokonał Ferrari, Red Bulla i wszystkich innych w Mistrzostwach Konstruktorów Formuły 1. Nic dziwnego, kiedy tak dopracowuje swoje sprzęty.

Zeszłoroczny samochód Mercedesa w Formule 1 okazał się tak solidnym kawałem sprzętu, że delikatna aktualizacja modelu W10 byłaby wręcz na miejscu. Na szczęście producent nie poszedł na łatwiznę i dokonał istotnych zmian w swoim W11 na sezon 2020, aby zmaksymalizować jego osiągi.

W nowym filmie dyrektor techniczny zespołu, James Allison, omawia wszystkie inne sposoby na to, jak Mercedes osiągnął wyższą wydajność w nowym sprzęcie bez zmiany przepisów serii.

Zauważa, że ​​zawieszenie zostało przerobione na bardziej wymagający technicznie układ z przodu, co ​​przyczynia się do lepszej aerodynamiki i umożliwia działanie dwuosiowego układu kierowniczego (DAS).

Boki również zostały przekształcone, a struktura zderzeniowa została obniżona, aby poprawić aerodynamikę samochodu. Ta zmiana jest czymś, co zrobiły już inne zespoły w przeszłości i choć Mercedes o tym wiedział, to dopiero teraz pozwolił sobie na znaczne zmiany strukturalne.

Tylne zawieszenie również zostało przerobione, aby zapewnić „więcej możliwości aerodynamicznych” i docisku. Tego jednak nasz bohater nie opisuje, jak zresztą tego, jak firma wycisnęła świeże konie z układu napędowego. Z czasem tajemnica jednak zostanie rozwiana.