Reklama
aplikuj.pl

Samsung Art Store – kup obraz i zawieś go na telewizorze

Telewizor już dawno przestał pełnić rolę przysłowiowego okna na świat. Modele Samsunga z serii The Frame z powodzeniem mogą stać się dziełem sztuki. Wystarczy kupić interesujący nas obraz i wirtualnie go powiesić.

Samsung The Frame czyli cyfrowa ramka

The Frame to seria telewizorów Samsunga, których cechą charakterystyczną jest obudowa. Została zaprojektowana tak, aby imitowała ramę obrazu. Co więcej, ramę można wymienić. Choćby na taką, która imituje drewno. Telewizory są dostępne w różnych rozmiarach, od 32, przez 43, 50, 55, 65, kończąc na 75 calach. Nie zabrakło tutaj rozdzielczości 4K oraz technologii Quantum Dot. Co ciekawe, najmniejszy ekran 32-calowy można też powiesić pionowa. Tak aby klasyczne obrazy, jak choćby Słoneczniki van Gogha nie miały czarnych pasów po bokach obrazu.

Drugą cechą charakterystyczną telewizorów The Frame jest Tryb Sztuka. Pozwala on na wyświetlanie cyfrowych wersji dzieł sztuki. Konkretnie obrazów. Tylko… skąd je wziąć?

Samsung Art Store czyli wirtualna galeria sztuki

Art Store to sklep Samsunga, w którym można zakupić obrazy w formie cyfrowej, a następnie wyświetlać je na ekranie The Frame. Do oferty sklepu nie trafiają przypadkowe obrazy. Nad projektem czuwa specjalny kurator, którym jest Elisse Van Middelem, która na co dzień jest światowej sławy doradcą artystycznym. To ona odpowiada za wyszukiwanie artystów oraz dobór obrazów, które trafiają do oferty Art Store.

Aktualnie w sklepie znajduje się ponad 1200 dzieł sztuki autorstwa ponad 500 artystów oraz 40 partnerów. Obrazy są dobierane tematycznie. Najnowszą premierą będzie kolekcja związana z naturą.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News