Reklama

Samsung za darmo zdezynfekuje Twój smartfon

Dezynfekcja to w ostatnim czasie bardzo modny temat. Nie bez powodu ze sklepów znikają środki czystości. A nie każdy pamięta, że prawdziwym zagłębiem niewidocznych gołym okiem szkodliwych drobnoustrojów jest… ekran smartfonu. Wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników, Samsung oferuje dezynfekcje smartfonów. Nie tylko tych z logiem koreańskiej firmy.

Samsung dezynfekuje smartfony za pomocą promieni UV-C. Cały proces trwa 10 minut i polega na włożeniu urządzenia do specjalnego pojemnika oraz wciśnięcia guzika startującego cały proces. Samsung przekonuje, że w ten sposób zabija się 99,99% drobnoustrojów, które zalęgły się na smartfonie.

Jak komentuje sprawę Marcin Gontarski, manager operacji serwisowych Samsunga:

Smartfony to jedne z najczęściej używanych urządzeń, co powoduje, że na ich obudowach mogą osadzać się różne substancje i bakterie. Zwykłe, domowe metody czyszczenia smartfonów nie dają pewności, że usuniemy je wszystkie. Dlatego postanowiliśmy zaoferować skuteczniejsze rozwiązanie – dezynfekcję promieniami UV-C

Co ważne, z usługi mogą korzystać posiadacze dowolnego smartfonu, nie musi to być Samsung. Dodatkowo usługa jest całkowicie bezpłatna. Można z niej skorzystać w wybranych salonach Samsung Brand Store oraz autoryzowanych punktach serwisowych Samsunga. Możecie je znaleźć za pomocą mapy dostępnej na stronie firmy.