Reklama
aplikuj.pl

Samsung Galaxy Buds Pro – fasolki nieco urosły

Obok smartfonów z serii Galaxy S21, Samsung zaprezentował dzisiaj słuchawki Galaxy Buds Pro. Wyraźnie większe od ubiegłorocznych Galaxy Buds Live.

Galaxy Buds Pro to powrót do poprzedniego kształtu

Samsung Galaxy Buds Pro

Słuchawki Galaxy Buds Live zaskoczyły wszystkich bardzo nietypowym kształtem. Wyglądają dosłownie jak fasolki i są jednymi z najmniejszych słuchawek na rynku. Kształt Galaxy Buds Pro zdecydowanie bardziej przypomina poprzednie osłony Budsów. Samsung przekonuje, że taki kształt pozwoli na uzyskanie lepszej jakości dźwięku, a same słuchawki mają być zwyczajnie wygodniejsze. Ich konstrukcja jest wodoszczelna, zgodnie z normą IPX7.

Czytaj też: Samsung Galaxy S21 – premiera nowej serii flagowców

Za reprodukcję dźwięku odpowiadają dwa przetworniki – większy o średnicy 11mm są odpowiedzialne za tony niskie, a 6,5mm za tony wysokie. To zaskakujące jak dużo można zmieścić w tak małej obudowie.

Czytaj też: Samsung #FreshFace czyli zrób selfie i zmień się w warzywo

Rozmowy i… tylko rozmowy

Samsung Galaxy Buds Pro

Nowy system redukcji dźwięków otoczenia ma zapewnić wysoką jakość rozmów, w trakcie których będziemy słyszeć wyłącznie naszego rozmówce. Co ma działać również w drugą stronę. Pomogą w tym trzy mikrofony, które w połączeniu z akcelerometrem mają niwelować wszelkie odgłosy otoczenia, w tym szum wiatru.

Czytaj też: Oto Exynos 2100 – układ odkupienie dla Samsunga

W Galaxy Buds Pro nie mogło zabraknąć ANC

Samsung Galaxy Buds Pro

ANC, czyli aktywna redukcja hałasu to dzisiaj punkt obowiązkowy słuchawek z nieco wyższej półki. Samsung jest kolejną firmą, która zapewnia, że wykorzystany przez nią system ANC jest tym naj… lepszym na rynku.

Czytaj też: Roboty iRobot Roomba i3 trafiają na polski rynek

Poziom działania ANC można dowolnie modyfikować ręcznie lub też możemy zdać się na inteligentne dopasowanie go do natężenia hałasu otoczenia. Samsung zapewnia przy tym, że Galaxy Buds Pro potrafią wyeliminować nawet 99% dźwięków otoczenia. Możemy też pozwolić na docieranie do nas odgłosów, co można regulować w 4-stopniowej skali. Jest to funkcja Ambient Sound i co ciekawe, Galaxy Buds Pro pozwalają łączyć ją z działaniem ANC. Co więcej obie funkcje mogą się automatycznie przełączać, np. kiedy słuchawki wykryją, że chcemy z kimś porozmawiać.

Samsung Galaxy Buds Pro

Inną podwójną funkcją jest Auto Switch. Pozwala ona automatycznie przełączyć się pomiędzy dwoma urządzeniami. Np. kiedy gramy w grę na tablecie i ktoś będzie dzwonić na nasz smartfon, słuchawki automatycznie przełączą się na dźwięk rozmowy.

Czytaj też: Recenzja 2 sezonu The Mandalorian – to najlepsze, co od lat dały nam Gwiezdne Wojny

Samsung nie informuje niestety ile czasu Galaxy Buds Pro potrafią grać na pojedynczym ładowaniu, ale przy użyciu pokrowca ładującego mają pracować przez 18 godzin. W takim wypadku możemy obstawiać, że same słuchawki będą grać przez maksymalnie 6 godzin. Z kolei 5 minut szybkiego ładowania ma pozwolić na godzinę odtwarzania muzyki.

Czytaj też: Znamy ceny Galaxy S21 i warunki przedsprzedaży

Słuchawki zostały wycenione na 999 zł, a więcej informacji na ten temat, wraz z warunkami przedsprzedaży znajdziecie w powyższym odnośniku.