WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Oto Samsung Galaxy Note20 Ultra. Kto ukradł ramki?

Oto Samsung Galaxy Note20 Ultra. Kto ukradł ramki?

Znany z wielu smartfonowych przecieków Ice Universe pokazał zdjęcia nadchodzącego Samsunga Galaxy Note20 Ultra. Czeka nas kilka nowości, w tym nowy układ Qualcomm Snapdragon 865+ oraz ekstremalnie cienkie ramki.

Galaxy S20 Ultra – jeszcze mniej ramek!

Już na zdjęciach widać, że Samsung ponownie zamierza zdeklasować konkurencję pod względem jakości obrazu w serii Note. Galaxy Note20 Ultra został wyposażony w panel LTPO OLED, który przede wszystkim wyróżnia się większą energooszczędnością. Ekran wyświetli obraz w rozdzielczości QHD+, a przy tym zaoferuje 120 Hz odświeżanie. Przy tej samej rozdzielczości w serii Galaxy S20 mieliśmy 60 Hz.

Note20 Ultra może się też pochwalić ekstremalnie cienkimi ramkami. W stosunku do Galaxy Note10+ zostały one zmniejszone o 0,29mm po bokach oraz 0,4mm w dolnej i górnej części. Do tego ramka wokół przedniego aparatu, który jednak nie wylądował pod ekranem, została odchudzona o 1mm. Może niewiele, ale robi to różnicę.

Jednak będzie podkręcony Snapdragon 865

Do tej pory mieliśmy sprzeczne informacje o tym, czy w II połowie roku, już tradycyjnie, pojawi się poprawiony wariant flagowego Snapdragona. I okazuje się, że tak. Galaxy Note20 dostanie Snapdragona 865+, którego zapewne zobaczymy też w kilku gamingowych konstrukcjach.

Seria Samsung Galaxy Note20 zadebiutuje w sierpniu. Razem z nowymi zegarkami Galaxy Watch. Premiera składanych smartfonów – Galaxy Fold2 i Galaxy Flip Z 5G prawdopodobnie będzie przesunięta na wrzesień.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News