Reklama
aplikuj.pl

Im bliżej premiery, tym Samsung Galaxy S21 FE ma przed nami coraz mniej tajemnic

Tak prezentuje się Samsung Galaxy S21 FE na renderach

Oficjalna prezentacja kolejnego smartfona FE zbliża się wielkimi krokami, choć nadal to jeszcze raczej termin odległy. Tymczasem do sieci trafia coraz więcej informacji na jego temat. Co nowego wiemy o modelu Galaxy S21 FE?

Galaxy S21 FE – kolejne informacje

Jakiś czas temu pojawiły się pierwsze rendery przedstawiające Galaxy S21 FE. Dzięki temu poznaliśmy jego wygląd, jednak wówczas informacji o specyfikacji było bardzo niewiele, a większość z nich to były właściwie jedynie domysły.

Tak prezentuje się Samsung Galaxy S21 FE na renderach

Jeśli więc chodzi o wygląd, to nowy FE przypominać będzie droższe flagowce Galaxy, ale już bez wyraźnej wyspy na aparaty, czyli tak, jak w przypadku modeli takich jak Galaxy A72. Widać, że w Galaxy S21 FE Samsung skopiował trochę lubianych elementów z innych modeli, tak, by dać klientom produkt spełniający ich oczekiwania. Przynajmniej pod względem wizualnym.

Czytaj też: Poznaliśmy specyfikację Vivo X60 Pro

Wiemy też, że ekran ma mieć przekątną 6,4 cala, wyświetlacz Super AMOLED (typ Infinity-O) i rozdzielczość Full HD+. Wbudowany ma być w niego czytnik linii papilarnych. Do tego S21 FE ma mieć baterię 4500 mAh obsługującą ładowanie przewodowe o mocy 25 W.

Ważniejsze jednak jest, co znajdziemy w środku. Wcześniej na ten temat nie było żadnych konkretów i w przypadku procesora nadal domyślamy się jedynie Snapdragona 888 lub układu Exynos 2100, które są zintegrowane z 5G.

Tak prezentuje się Samsung Galaxy S21 FE na renderach

Czytaj też: Znamy specyfikację Vivo V21

Nieoficjalne informacje podają dwa warianty pamięci wbudowanej – 128 i 256 GB, więc można spodziewać się dwóch wariantów konfiguracji, co zgadzałoby się z doniesieniami o dwóch wersjach S21 FE – 4G i 5G. Być może warianty pamięci będą związane z obsługiwaną siecią, choć istnieje możliwość, że po prostu smartfony z odpowiednim modemem będą posiadały wersje z mniejszą i większą pamięcią RAM i wbudowaną.

Galaxy S21 FE ma mieć wbudowany moduł NFC, obudowa ma być wodo- i pyłoszczelna zgodnie z certyfikatem IP68, zaś jej wymiary to 155,7 x 74,5 x 7,9 mm. O aparatach obecnie wiemy jedynie, że przedni ma mieć rozdzielczość 32 Mpix.

Czytaj też: Czy aparaty Galaxy Z Fold 3 Samsunga zawiodą?

Jak widzicie informacji jest sporo, choć nadal nie pochodzą one z oficjalnego źródła. Większość specyfikacji wydaje się jednak pewna, ale jeszcze trochę poczekamy, zanim przecieki i domysły zostaną potwierdzone lub obalone. Samsung nadal nie podał oficjalnej daty premiery modelu Galaxy S21 FE, ale debiutu spodziewamy się bliżej połowy sierpnia 2021 roku.