Reklama

Samsung Galaxy Z Flip 3 może się podobać

W sieci pojawiły się nowe grafiki prezentujące Samsunga Galaxy Z Flip 3 bazujące na ostatnich przeciekach. Choć wielkich zmian nie ma, smartfon naprawdę może się podobać.

Samsung Galaxy Z Flip 3 będzie bardzo… zgrabny

Galaxy Z Flip 3

Grafiki przygotowane przez LetsGoDigital powstały na podstawie przecieków oficjalnych grafik, które w weekend trafiły do sieci. Ogólna koncepcja smartfonu nie zmieniła się. To nadal kompaktowa do granic możliwości klapka z rozkładanym ekranem wewnątrz obudowy.

Galaxy Z Flip 3

Ramka wokół składanego wyświetlacza sprawia wrażenie nieco cieńszej niż przed rokiem, ale nadal jest stosunkowo spora. Wewnątrz obudowy zmieniło się niewiele, bo z drugiej strony Samsung nie bardzo ma tutaj pole do popisu. Na miejscu pozostał aparat do selfie, umieszczony w małym otworze w górnej części ekranu.

Czytaj też: YouTube testuje nowy sposób wyświetlania komentarzy

Galaxy Z Flip 3

Sporo zmieniło się na zewnątrz. Głównie za sprawą podwójnego aparatu oraz nowego, większego ekranu o przekątnej 1,83 cala. Taka przekątna w zupełności wystarczy m.in. do sterowania muzyką czy odczytywania powiadomień. W końcu to przekątna większa niż w opaskach sportowych. Z drugiej strony to zdecydowanie za mało, żeby używać go np. do pisania wiadomości.

Galaxy Z Flip 3

Mam nadzieję, że to tylko dziwna fantazja grafika i linie anten widoczne na krawędziach obudowy będą symetryczne.

Co wiemy o specyfikacji i premierze Galaxy Z Flip 3?

Specyfikacja Galaxy Z Flip 3 nadal pozostaje tajemnicą. Wiemy niewiele, jak np. to, że aparaty będą mieć rozdzielczość 12 Mpix – standardowy szerokokątny i ultra-szerokokątny, a aparat do selfie rozdzielczość 10 Mpix.

Galaxy Z Flip 3

Z niepotwierdzonych informacji wiemy, że ekran główny ponownie pokryje warstwa bardzo cienkiego szkła (UTG – Ultra Thin Glass), a za zasilanie będzie odpowiadać akumulator o pojemności 3300 mAh. Galaxy Z Flip 3 ma być flagowcem z prawdziwego zdarzenia, więc możemy liczyć na układ Qualcomm Snapdragon 888.

Czytaj też: W wojnie, jak w grze. Spójrzcie co umożliwiają wojskowe gogle ENVG-B

Zagadką pozostaje cena. Mówi się o 1500 euro, więc kwocie wyższej niż miało to miejsce w przypadku poprzedników.

Na premierę Galaxy Z Flip 3 oraz Galaxy Z Fold3 przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Jedne źródła mówią o premierze w maju, jednak sporo mówi się aż o lipcu 2021 roku.