Reklama

YouTube testuje nowy sposób wyświetlania komentarzy

reklamy YouTube, blokada konta YouTube, regulamin YouTube

Niektórzy użytkownicy YouTube dostali nową opcję wyświetlania komentarzy. Mogą zobaczyć je przy danym fragmencie filmów.

Nowe wyświetlanie komentarzy pod wideo na YouTube

Wchodząc w sekcję komentarzy w serwisie YouTube zdarza nam się znaleźć wpisy dotyczące danych fragmentów filmu, jednak nie zawsze wiemy o co dokładnie chodzi i staramy się odszukać odpowiedni moment. Google postanowiło jednak trochę uporządkować sekcję komentarzy dodając funkcję Timed comments, aktualnie jest ona w fazie testów. Za pomocą tej opcji posortujemy wpisy pod filmem i będą one wyświetlały się stopniowo podczas oglądania materiału. Dzięki temu będziemy wiedzieli nie tylko do czego się odnoszą, ale również unikniemy spoilerów.

Czytaj też: Bezstratna jakość muzyki w Apple Music. Nadchodzi plan HiFi

Opcja jest ciekawa i pozwala zarówno użytkownikom jak i twórcom ja łatwiejsze wyłapywanie komentarzy odnoszących się do danych części filmów. Funkcja cieszy się popularnością na SoundCloudzie od paru lat. Na YouTube testować ją może wybrana grupa użytkowników i to tylko na mobilnej wersji aplikacji na iOS i Androida. W teorii sortowanie pod względem czasu działa bardzo prosto. Najpierw komentarze są ukryte i pojawiają się w miarę oglądania kolejnych sekund filmu.

Czytaj też: Clubhouse coraz bliżej Androida

Nie wiadomo, czy funkcja ostatecznie trafi do serwisu. Wszystko zależy od opinii użytkowników. Warto pamiętać, że to na razie bardzo wczesne testy, więc z pewnością Timed comments może zyskać z czasem więcej ulepszeń, takich jak ograniczenie wyświetlanych komentarzy tylko do tych najwyżej ocenianych. Przyda się to przy filmach z dziesiątkami tysięcy komentarzy. Na razie pozostaje nam czekać na jakieś informacje ze strony Google, być może, gdy testy się zakończą usłyszymy o funkcji coś więcej.