WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Samsung planuje zwiększyć produkcję NAND w 2019 roku

Samsung planuje zwiększyć produkcję NAND w 2019 roku

Samsung potwierdził, że planuje zainwestować kolejne 2,6 miliardów dolarów w rozwój fabryk NAND. Dorzuca tym samym tę kwotę do poprzedniego budżetu, co podnosi go z 6,4 miliardów $ do okrągłych 9 miliardów dolarów.

Szczerze? Jest to tak niespodziewany ruch, że musiałem potwierdzić tę informację w kilku źródłach. Jaki bowiem ma sens wkładanie kolejnych 9 miliardów dolców w rynek NAND, który już teraz jest zapełniony do tego stopnia, że nieustannie powoduje spadek cen dysków SSD? Oczywiście mam na myśli rynek pod kątem biznesowym, bo dla nas – konsumentów – decyzja Samsunga jest jak najbardziej pozytywna. Jeszcze niższe ceny? Wchodzę w to!

No, chyba że Samsung część tej kwoty przeznaczy na sam rozwój technologii. Wtedy w perspektywie wielu lat i tak nam będzie nam to na rękę. Przypomnę tylko, że rozwój kości 3D NAND rozbija się teraz głównie o ilość warstw wypełnionych komórkami na jednym układzie. Dziś powoli rozpoczyna się produkcję 96-warstwowych kości, ale spekuluje się, że w 2021 będziemy mieli do dyspozycji aż 140-warstwowe dzieła. Przyszłość jest więc wypełniona wielkimi zapowiedziami w kwestii SSD, które mają szansę wkrótce dorównać pojemności tradycyjnych talerzowców za rozsądną cenę.

Źródło: TechPowerUp