Reklama

Samsung przedstawia swoją 7nm technologię EUV

7nm technologię EUV

Wykonywanie układów krzemowych z wykorzystaniem 7nm technologii zdobywa coraz większą popularność. Tym razem swoimi osiągnięciami pochwalił się Samsung, prezentując światu swoją własną 7nm technologię EUV.

Pozwoli ona na oczywiście tworzenie wydajniejszych pod wieloma kątami układów. Mowa o większym zagęszczeniu tranzystorów, ich jakości, a nawet rozkładu na płytce krzemu. Wyższa energooszczędność również wchodzi w grę. Sam skrót EUV wziął się od określenia „extreme ultraviolet lithography”, co wskazuje po prostu na wykorzystanie ultrafioletu przy produkcji. Długość jego fali ma sięgać 13,5 mm, co stawia nadchodzące chipy na pierwszy miejscu najmniejszych tranzystorów FinFET.

Samsung planuje wykorzystać nowe rozwiązanie w swoich produktach, czyli w mobilnych procesorach, kościach pamięci, a może nawet układów graficznych? Jednak prowadzenie tego na masową skalę nie jest proste i powinno zająć firmie około 12 miesięcy. Oznacza to, że nadchodzący Galaxy S10 nie będzie prawdopodobnie posiadał na swoim pokładzie czegokolwiek związanego z 7nm technologią EUV. Ta, co ciekawe, miała powstać nie z pobudek wydajnościowych, a łatwości w produkcji, jaką za sobą niesie.

Źródło: Wccftech