WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Monitory Samsung Smart Monitor idealne w dobie pandemii

Monitory Samsung Smart Monitor idealne w dobie pandemii

Samsung ogłosił właśnie swoją nową rodzinę monitorów Samsung Smart Monitor, której modele powinny zawitać na rynki europejskie nie wcześniej, niż w grudniu tego roku.

Premiera Samsung Smart Monitor

Zupełnie nowe modele Smart Monitor, to ponoć innowacyjne ekrany „do wszystkiego”, które łączą w sobie bezprecedensowy zestaw funkcji w myśl nauki, pracy oraz rozrywki. Nie jest to jednak przesada, bo w rzeczywistości Smart Monitor zapewnia liczne opcje łączności zarówno dla komputerów PC, jak i smartfonów

Czytaj też: SYNCRO Q704 to pierwsza obudowa od Seasonic
Czytaj też: Oczyszczacz Samsung ze złotym panelem, ale nie po to dlaczego myślicie
Czytaj też: Koniec serii Galaxy Note? Jak jeden tweet wywołał burzę

Użytkownicy mogą podłączyć swoje smartfony z monitorem za pomocą funkcji Tap View, App Casting lub Apple AirPlay. Aby w pełni korzystać z komputera stacjonarnego za pomocą urządzenia mobilnego, użytkownicy mogą również połączyć się z monitorem za pomocą aplikacji Samsung DeX.

W przypadku biura domowego i nauki, wyświetlacz obsługuje aplikacje Microsoft Office 365 bez połączenia z komputerem dzięki wbudowanemu Wi-Fi, umożliwiając użytkownikom przeglądanie, edycję i zapisywanie dokumentów w chmurze bezpośrednio z monitora.

Smart Monitor umożliwia również użytkownikom bezprzewodowy i zdalny dostęp do plików z komputera PC lub przeglądanie zawartości z laptopa. Obecny w monitorze port USB typu C umożliwia przesyłanie danych, wyświetlanie i zasilanie – do 65 W – za pomocą tylko jednego złącza. Szereg portów USB i moduł Bluetooth 4.2 zapewniają dodatkową wszechstronność połączeń.

Czytaj też: Te inteligentne okulary zawsze wskażą Wam drogę do domu
Czytaj też: Mikrofon VOCE od GELID zapowiada się świetnie
Czytaj też: Scribit, czyli pierwsze w pełni przetwarzalny marker

Po zakończeniu pracy wyświetlacz działa również jako kompletne centrum rozrywki z możliwością przesyłania strumieniowego treści za pomocą Smart Hub firmy Samsung. Sklep z aplikacjami monitora umożliwia użytkownikom oglądanie ulubionych treści z Netflixa, HBO, czy YouTube bez połączenia z komputerem lub urządzeniem mobilnym, , co wyjaśnia obecność zintegrowanego głośnika.

W chwili premiery Samsung Smart Monitor jest dostępny w dwóch modelach. M7 zapewnia ekran o rozdzielczości UHD na 32-calowym panelu, podczas gdy M5 obsługuje rozdzielczość Full HD na 32- lub 27-calowym ekranie.